Nie ma nudnych dni - Półmetek Wakacji w bibliotece

Za nami półmetek wakacji. Dzieci, które wypoczywały w mieście zaprosiliśmy na atrakcyjne zajęcia, gry i zabawy a także projekcje filmowe. W poniedziałki odwiedzały nas grupy zorganizowane; dzieci z półkolonii miejskiej, które korzystały z pełnej oferty letniej.

Uczestniczyły m.in.: zajęciach literackich i głośnego czytania książki Renaty Piątkowskiej – Najwierniejsi przyjaciele, poznając Barriego, Reksa, Dunaja i Azora oraz Hachiko i Imkę- wspaniałych psich bohaterów. Wzięły również udział w spotkaniach na temat bezpiecznych wakacji, prowadzonych przez panią Renatę Majkut – Lotycz z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jarosławiu oraz warsztatach plastycznych z wykorzystaniem wydawnictw Urzędu Miasta Jarosławia.

Dzień w bibliotece był okazją do zwiedzania wszystkich agend i zapoznania się
z księgozbiorem. Podczas wspólnych dyskusji, dzieci uzmysłowiły sobie jak ważną rolę pełni książka i czytanie w naszym życiu. Miłym akcentem były gry planszowe, gry w szachy i warcaby oraz x-box, które urozmaiciły pobyt w naszej bibliotece. Dla naszych wakacyjnych gości, jak co roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę filmów i bajek.

W naszych zajęciach uczestniczyło 120 dzieci z 4 turnusów półkolonii miejskiej, odwiedzając nas w każdy poniedziałek lipca.

Podczas wakacji odwiedzały nas również przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 11 oraz dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Przygotowaliśmy dla nich także ciekawe zajęcia, gry i zabawy oraz projekcje bajek. Uczestniczyło w nich 840 dzieci, odwiedzając nas w każdy wtorek i czwartek.

W pierwszym miesiącu wakacji codziennie odwiedzali nas najmłodsi czytelnicy wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami, którzy korzystali z naszych „Gier bez prądu”, a w piątki odbywała się projekcja filmowa dla wszystkich chętnych dzieci.

Wszystkie dzieci spędzające drugi wakacyjny miesiąc w mieście serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty kulturalnej.

Wyszukiwarka

Facebook

facebook