Shantaram – spotkanie DKK przy filii nr 4

3 lipca 2019 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Filii nr 4. Tematem była książka Gregorego Davida Robertsa pt. "Shantaram".

"Shantaram" to prawdziwa historia Australijczyka, który został skazany na 20 lat więzienia za napady na banki. Jednak już po 2 latach autor skrócił sobie wyrok uciekając z więzienia do Indii. To miał być tylko krótki przystanek, jednak Bombaj wciągną go na dobre, stając się jego drugim domem. Przez 800 wciągających stron mamy okazję doświadczyć akcji niczym w filmie sensacyjnym jak też zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad sensem życia czy dobra i zła. Poznajemy ciemne interesy, fałszerstwa, gangsterskie porachunki ale też prawdziwą przyjaźń i filozofię Wschodu.

Autor oddaje specyfikę i klimat Bombaju z reporterską dokładnością, dzięki czemu czujemy razem z nim zapachy, barwy i emocje.

Zdaniem klubowiczek nie można przejść obojętnie obok "Shantarama". Wszystkie zgodnie oceniły ją bardzo wysoko i stwierdziły, że pozostanie na długo w ich pamięci.


 

Kolejne spotkanie odbędzie się 4 września 2019, tym razem będziemy omawiać książkę Flannie Flagg "Całe miasto o tym mówi". Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Wyszukiwarka

Facebook

facebook