Chcemy żyć niezależnie- Kręgi Wsparcia w Jarosławiu

Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu dołączyła do Koalicji Sojuszników Kręgów Wsparcia.

Kręgi wsparcia to nowatorski projekt, który realizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu wraz z partnerem lokalnym Starostwem Powiatowym. Model „Bezpieczna przyszłość Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” oprócz Jarosławia realizowany jest w siedmiu innych miastach: Gdańsku, Biskupcu, Goleniowie, Ostródzie, Elblągu, Nidzicy i Suwałkach. Polega on na stworzeniu grupy przyjaznych ludzi wokół osób z niepełnosprawnością intelektualną, tak aby po odejściu rodziców, mogli oni żyć niezależnie, w swoim miejscu zamieszkania, wśród osób znanych i życzliwych.

W Jarosławskich kręgach wsparcia bierze udział 11 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kręgi tworzą członkowie rodzin i przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, wolontariusze, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, terapeuci, prawnicy, usługodawcy, pracownicy socjalni i przedstawiciele innych zawodów. Członkowie kręgu wsparcia wspólnie pracują nad rozwojem umiejętności, kompetencji i zainteresowań osoby niepełnosprawnej intelektualnie, stwarzają jej możliwości aktywnego udziału w życiu lokalnej społeczności, otaczają ją opieką i tworzą warunki do samodzielnego funkcjonowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do włączenia się w tworzenie kręgów wsparcia wokół osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Więcej informacji na www.kregiwpsarcia.pl

#jestemwkręgach

 

Elżbieta Wojciechowska tel. 509-196-533

Klaudia Marchwiany tel. 729-379-517

e-mail: k.marchwiany@psoni-jaroslaw.org.pl


Zalączniki:

kręgiwsparcia_ulotka v 4_wnętrzedruk.jpg
Wyszukiwarka

Facebook

facebook