Mała Książka - Wielki Człowiek – II edycja projektu

Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą
w ramach projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek”!

Miło nam poinformować, że włączyliśmy się do II edycji ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki "Mała Książka - Wielki Człowiek" który skierowany jest do dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat. Projekt realizowany jest w Wypożyczalni dla Dzieci
i Młodzieży (ul. ks Jakuba Makary 1), Filii nr 2 (ul. Skarbowskiego 10) i Filii nr 4 (os. Kopernika 4).

Każde dziecko, które wraz z rodzicem odwiedzi nasze placówki, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą. W tym roku jest to zbiór czytanek autorstwa wybitnych polskich poetów "Pierwsze czytanki dla…". W wyprawce znajduje się również coś dla rodziców - broszura "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki", która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Ponadto przy zapisie dzieciom przyznana jest Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę
w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek, przedszkolak zostaje uhonorowany imiennym dyplomem i zapinką z nazwą akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek".

Kampania społeczna ma zachęcić dzieci do czytania i wypożyczania książek, a rodziców
do nawyku codziennego czytania z dzieckiem. Akcja przypomina o korzyściach wynikających
z czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Pozwala to wspierać rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości, rozwija wyobraźnię i słownictwo, a także uczy myślenia i odróżniania dobra od zła. Zatem czytanie to wielka przyjemność i pomysł na ciekawe spędzanie wolnego czasu oraz nauka wpływająca na rozwój dziecka.


 

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl

Zapraszamy dzieci i rodziców do odwiedzania naszych bibliotek i wspólnego czytania!

 

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,%E2%80%9Ebiblioteka-wielkiego-czlowieka%E2%80%9D-%E2%80%93-filmowa-seria-instytutu-ksiazki,4222.html

https://www.youtube.com/playlist?list=PLiDI9zCJKudoln4xDo56WQZniXCRR52ID
Wyszukiwarka

Facebook

facebook