18. edycja konkursu im. J. Hordyńskiego

Przed nami 18. edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. Inicjatywa popularyzuje twórczość rodzimego poety oraz rozwijanie wiedzy o mieście i regionie. Do udziału w konkursie zapraszamy młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów oraz osoby dorosłe. Zgłoszenia do 7 października br. przyjmuje Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia – współorganizator konkursu. Zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w osiemnastej odsłonie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. Tym razem, oprócz utworów patrona wydarzenia, organizatorzy zachęcają do poznania i prezentowania wierszy Kazimierza IVOSSE - poety, pisarza emigracyjnego, dramaturga i publicysty prasy polonijnej. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie: recytację, poezję śpiewaną i twórczość własną. Regulamin z kartą zgłoszeniową znajduje się w załączniku nr 1, wybrane wiersze Kazimierza Ivosse znajdują się w załączniku nr 2.

TERMINARZ

7 października br. - termin przyjmowania zgłoszeń przez Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Rynek 11, 37-500 Jarosław.
18 października br., godz. 9.00 - przesłuchania konkursowe, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu (sala lustrzana).
25 października br
., godz. 10.00 - podsumowanie konkursu.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Burmistrz Miasta Jarosławia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, Oddział w Jarosławiu.

Patroni honorowi: Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Jarosławski.

Patroni medialni: Gazeta Jarosławska, Twoja TV Lokalna Telewizja Grupa Medialna Info.

ZAŁĄCZNIK 1 - XVIII edycja konkursu im. Jerzego Hordyńskiego - regulamin i karta zgłoszenia(1).doc
Załącznik nr 2 - wiersze Kazimierza Ivosse.pdf