Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim - relacja

16 października br. odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim, znanym dziennikarzem, reportażystą
i korespondentem wojennym.

Wojciech Jagielski jest laureatem wielu nagród, w tym Nagrody im. ks. Józefa Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Dariusza Fikusa oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Był nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W roku 2014 został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Obecnie pracuje jako redaktor Tygodnika Powszechnego. Jest autorem ośmiu książek o problematyce konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Gruzji i Czeczenii. W swoich książkach porusza również tematy związane z życiem w Afryce, Azji Środkowej czy na Kaukazie.

Podczas spotkania z czytelnikami autor opowiadał o początkach swojej kariery dziennikarskiej, reporterskim warsztacie pracy, o kulisach powstania swoich książek oraz niebezpiecznych podróżach, które przeżył zbierając materiały do artykułów prasowych. Na spotkanie z gościem licznie przybyli fani jego literatury, czytelnicy biblioteki, klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu o profilu dziennikarskim. Spotkanie z autorem przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasz gość od początku spotkania zjednał sobie sympatię czytelników. Wszyscy zgromadzeni na spotkaniu byli zachwyceni autorem, jego erudycją i wiedzą jaką się dzielił z czytelnikami. Na zakończenie spotkania nie zabrakło pytań, autografów z dedykacją i pamiątkowych zdjęć z autorem.

 

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim zorganizowano w ramach projektu Instytutu Książki – Dyskusyjne Kluby Książki.

Wyszukiwarka

Facebook

facebook