Wieczór wspomnień o Czesławie Niemenie

"Człowiek Legenda" - tak można śmiało rzecz o Czesławie Niemenie, artyście, którego sylwetkę w sposób wszechstronny zaprezentował 12 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej redaktor Henryk Grymuza. H. Grymuza nie tylko pisze. Jest także socjologiem, pedagogiem, trenerem biznesu i literatem.

Na spotkanie przybyło liczne grono fanów twórcy „Dziwnego świata”, w tym – melomani, koledzy szkolni pana Henryka, sąsiedzi, przyjaciele i członkowie stowarzyszeń twórczych. Zebrani usłyszeli utwory artysty w wykonaniu solistek Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Gość , prezentując sylwetkę Czesława Juliusza Wydrzyckiego urodzonego w Wasiliszkach Starych na terenie dzisiejszej Białorusi, zapisał się w dziejach kultury ojczystej jako humanista i osobowość o pogłębionej wrażliwości. Przypomniał i miejsce urodzenia piosenkarza i jego losy życiowe i zawodowe także te związane z formacjami „Chochoły”, „Czerwono – Czarni”, „Niebiesko – Czarni”, „Akwarele”, grupami „Niemen” i „Aerolit” . Nakreślił jego drogę artystyczną w Polsce, demoludach, we Francji, Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

Zaprezentował to, co o nim pisał, oraz – na przygotowanej wystawie – niektóre wydawnictwa, zdjęcia, plakietki i inne pamiątki.

Wyszukiwarka

Facebook

facebook