Jarosławianie czytali „Balladynę” Juliusza Słowackiego

Balladyna” Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania w Jarosławiu odbyła się w wersji on-line. Najciekawsze fragmenty ukazujące głównych bohaterów i klimat utworu usłyszeliśmy w wykonaniu przedstawicieli władz miasta i powiatu jarosławskiego, aktorów teatru „Kąt” i „Baccalaureus”, nauczycieli i bibliotekarzy. Interpretacje fragmentów „Balladyny” obejrzeć można na facebooku Urzędu Miasta Jarosławia, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Osoby, które chcą opatrzeć swój egzemplarz „Balladyny” pamiątkową pieczęcią Prezydenta RP zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. ks. Jakuba Makary 1) w godzinach otwarcia.

Wszystkim uczestnikom wspólnego czytania „Balladyny” dziękujemy!
Już dziś zapraszamy do udziału w następnej edycji Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie w Jarosławiu honorowym patronatem objęli :
Burmistrz Miasta Jarosławia
Starosta Powiatu Jarosławskiego

Patronat medialny:
Gazeta Jarosławska
Twoja TV

Organizatorzy tegorocznej akcji:
Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry i Jarosławski Ośrodek Kurulny i Sztuki w Jarosławiu.

Wybór fragmentów lektury - Anna Pawela.
Koordynacja – Anna Sroka.
Oprawa muzyczna – Wiktor Marut.

BALLADYNA PLAKAT.png