Jak pokochać centra handlowe - Natalii Fiedorczuk tematem spotkania DKK

Po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii nr 4. Korzystając z ładnej pogody, 9 września br. uczestniczki klubu spotkały się w parku im. Baśki Puzon. Tematem była książka Natalii Fiedorczuk „Jak pokochać centra handlowe”.
Lektura o tyle ciekawa, że już debiut Natalii Fiedorczuk zaskoczył wielu; za przedstawienie problemu macierzyństwa autorka dostała w 2016 roku Paszport Polityki.

Dyskusja nad książką okazała się niezwykle ciekawa. Już sam tytuł wzbudził wiele emocji. Nie dotyczy on bowiem problemu zakupoholizmu, lecz odnosi się do spotkań młodych matek szukających odskoczni od przytłaczającej ich codzienności.

Książka „Jak pokochać centra handlowe” nie jest poradnikiem wskazującym właściwe zachowania młodych matek. Nie odnosi się też krytycznie i nie ocenia ich postępowania. Zachęca jednak czytelnika do głębszego spojrzenia na problem macierzyństwa.

Ożywiona dyskusja na świeżym powietrzu okazała się miłą odskocznią od przytłaczającej codzienności, spowodowanej panującą epidemią.

Zapraszamy na kolejne, październikowe spotkanie!

Wyszukiwarka

Facebook

facebook