„Kto ty jesteś?” - konkurs literacko-plastyczny – rozstrzygnięty!

W dniu 22 października mija 42. rocznica Pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Jest to doskonała okazja do przekazania informacji o Laureatach III edycji konkursu „Kto TY jesteś?”.

Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została Janowi Pawłowi II, w związku z obchodami Roku Świętego Jana Pawła II. Konkurs skierowany był do dzieci z klas I-IV i ich dorosłych opiekunów. Warunkiem uczestnictwa było napisanie przez osobę dorosłą wspomnień pt. Moje spotkanie z Janem Pawłem II i wykonanie przez dziecko ilustracji do tego opowiadania.

Nadesłane prace oceniła powołana przez organizatorów komisja:

• Elżbieta Tkacz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu,
  • Janina Suchożak -gł. specjalistka JOKiS ds. upowszechniania form artystycznych, opiekun Galerii Dziecięcej i Młodzieżowej ,,W korytarzu",
  • Agata Dzięgielowska - animator ds. Centrum Edukacji Kulturalnej, opiekun Małej Galerii JOKiS,

Komisja podkreśliła, że wszystkie prace wyrażają wielki szacunek i przywiązanie do Papieża Polaka - Jana Pawła II, a także odznaczają się siłą wyrazu i walorami artystycznymi.
W związku z tym
przyznała równorzędne nagrody książkowe wszystkim autorom prac.

• Wspomnienie o św. Janie Pawle II – Iwona Dopciuch - Jabłońska; ilustracja - Michelle Jabłońska - Szkoła Podstawowa nr 4  im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu.

• Wspomnienie o św. Janie Pawle II – Małgorzata Oronowicz; ilustracja – Maja Oronowicz - Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Surochowie.

• Wspomnienie o św. Janie Pawle II – Klaudia Wojdyło; ilustracja – Julia Wojdyło - Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Surochowie.

• Wspomnienie o św. Janie Pawle II – Anna Wygnaniec; ilustracja – Mikołaj Wygnaniec - Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu.

• Wspomnienie o św. Janie Pawle II – Monika Hulak; ilustracja – Szymon Hulak – Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Surochowie.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!
W sprawie przekazania dyplomów i nagród
skontaktujemy się z nagrodzonymi osobami.

Organizatorzy:

• Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki,

• Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.