Ferie 2018 w bibliotece - relacja

Podczas zimowego wypoczynku, dzieci, które pozostały w mieście chętnie brały udział w organizowanych przez nas zajęciach literacko - plastycznych. Codzienne spotkania w bibliotece cieszyły się sporym zainteresowaniem czytelników.

Uczestniczyły w nich grupy zorganizowane z jarosławskich szkół m.in. SP nr 2, SP nr 6, SP nr 7, SP 4 świetlicy, a także SP 11 z Oddziałami Integracyjnymi oraz dzieci wraz z opiekunami w ramach rodzinnych spotkań w bibliotece.

W świat zwierząt wprowadzały ciekawe i nietuzinkowe historyjki z opowiadań autorstwa Małgorzaty Połeć – Rozbickiej i Agnieszki Pilichowskiej , które czasem rozbawiały, skłaniały do przemyśleń, a także zachęcały do łamania stereotypów i szukania twórczych rozwiązań.

Głośne czytanie opowiadań pt. „Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach” było również dobrym tematem do dyskusji o znaczeniu potocznych powiedzeń. Te niezwykłe historyjki stały się inspiracją dla dzieci do dobrej zabawy i atrakcyjnego spędzania czasu z książką.

Warsztaty literacko – plastyczne, w których brały udział nie tylko dzieci ale również ich opiekunowie, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Prace plastyczne wykonane podczas zajęć można oglądać w Wypożyczalni dla Dzieci w godzinach otwarcia biblioteki.

 

Podczas ferii odwiedziło nas blisko 800 użytkowników, którym udostępniliśmy ponad 1100 książek.  Uczniowie korzystali z konsoli gier, komputerów, obejrzeli ciekawe filmy w naszej sali multimedialnej, spędzali miło czas w kąciku zabaw i gier planszowych. Było gwarnie, bardzo wesoło i sympatycznie, a niepowtarzalną atmosferę ferii uchwyciły zamieszczone zdjęcia. 

Dziękując za obecność już dziś zapraszamy na kolejne ferie w bibliotece.

Wyszukiwarka

Facebook

facebook