Tydzień Bibliotek 2018

W dniach od 8 do 15 maja br. odbędzie się XV edycja ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek ph.: "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA".

Tegoroczne hasło inspiruje nas do nieskrępowanego, swobodnego czytania z nieograniczonym dostępem do książki w różnym formacie. Nawiązuje także do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z okazji Tygodnia Bibliotek 2018 przygotowaliśmy dla Państwa wiele ciekawych imprez czytelniczych. Odbędą się m.in. spotkania, warsztaty, konkursy, lekcje biblioteczne, projekcje, wystawy, kiermasz
i atrakcje dla najmłodszych.

Już po raz szósty zapraszamy na Jarosławską Noc Bibliotek. Ten wyjątkowy wieczór będzie okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu w naszej bibliotece. Wśród atrakcji: spotkanie z teatrem Baccalaureus, spektakl intermedialny Zielona Gęś, teatralne zabawy interaktywne, książkowy Second hand - kiermasz książki oraz Filmonocka w bibliotece.

Interesującą propozycją Tygodnia Bibliotek będzie również spotkanie ph. Ciekawostki i tajemnice z przeszłości naszego regionu zebrane w książkach dr Jana Kucy, które poprowadzi autor, historyk
i regionalista oraz Zofia Tabin – polonistka.

Miłośników pogranicza z pewnością zainteresuje wykład Zofii Lisik pt. Kresy wschodnie w poezji polskiej, poprzedzone wstępem dr Huberta Ossadnika z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Najmłodszych czytelników zaproszamy na II Festiwal Logopedyczny pt.: "Z piratami baw się sylabami". Dla dzieci przygotowane zostały również warsztaty plastyczne, literackie i multimedialne nawiązujące do wydarzeń niepodległościowych.

Wszystkich miłośników (DO)WOLNEGO CZYTANIA serdecznie zapraszamy!

Harmonogram wydarzeń TYGODNIA BIBLIOTEK 2018 znajduje się w załączniku.

HARMONOGRAM TYGODNIA BIBLIOTEK 2018.pdf