Kresy wschodnie w poezji polskiej - wykład Zofii Lisik

11 maja br. odbył się wykład Pani Zofii Lisik pt. Kresy wschodnie w poezji polskiej. Spotkanie poprzedzone było wstępem dra Huberta Ossadnika z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Zofia Lisik to przewodnik beskidzki, właściciel biura podróży, pilot wycieczek i instruktor przewodnictwa; Jak sama pisze o sobie: Zawsze pociągało ją odkrywanie czegoś nieznanego, poznawanie nowych miejsc oraz spotkania z innymi ludźmi. Odkrywała, że podróże stają się jej największą z pasji.

Spotkanie okazało się niezwykłą podróżą, która pozwoliła poznać twórczość polskich poetów , jak również odwiedzić bardzo bliskie ich sercom miejsca – Lwów, Wilno, Kamieniec Podolski, Mińsk. Dodatkową atrakcją była prezentacja multimedialna zawierająca ciekawe zdjęcia z tych miejsc oraz fragmenty utworów i teksty piosenek. Temat spotkania okazał się bardzo interesujący i bliski dla wielu uczestników stając się przyczynkiem do wspomnień i gorącej dyskusji.

Organizatorzy:

Miejskie Koło PTTK w Jarosławiu