Z piratami baw się sylabami" - II Festiwal logopedyczny

15 maja odbył się II Festiwal Logopedyczny, który zakończył tegoroczny Tydzień Bibliotek.
O tym, że w lekki i przyjemny sposób można wprowadzać najmłodszych w świat liter i sylab przekonały się dzieci z jarosławskich przedszkoli w czasie festiwalu logopedycznego ph: "Z piratami baw się sylabami". W pirackim festiwalu, za oceany świata służyła Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu.
W tym ważnym wydarzeniu wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej w Tuczempach oraz z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Głównym celem była integracja poprzez wspólne podejmowanie działań,  ale także edukacja w formie zabawy, upowszechnianie  wiedzy logopedycznej i rozbudzanie zamiłowania do czytelnictwa. A wszystko w bajkowym otoczeniu świata piratów, ale tych przyjaznych i kolorowych. Były piosenki, zabawy ruchowe, łowienie rybek – sylabek, poszukiwania skarbu i wyprawa na bananową wyspę. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, wręczany osobiście przez dyrekcję SOSW i MBP, Wojciecha Głąba i Anetę Mrazek oraz Elżbietę Tkacz i Małgorzatę Kowal.
Festiwal logopedyczny zorganizowany przez logopedę Elżbietę Szylar-Sawińską oraz Monikę Ziemborak nauczyciela nauczania początkowego i Iwonę Michalik bibliotekarkę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu, odbył się już po raz drugi. I po raz kolejny był elementem Tygodnia Bibliotek.  Organizatorzy mają nadzieję, że podjęte działania zainspirują dzieci , które dopiero co rozpoczynają naukę czytania i swoją przygodę z książką, do systematycznego czytania i obcowania z literaturą.

Wyszukiwarka

Facebook

facebook