VI Jarosławska noc biblioteki

Głównym wydarzeniem Tygodnia Bibliotek była VI Jarosławska Noc Biblioteki. Ten wyjątkowy wieczór łączył w sobie różnorodne imprezy czytelnicze, sprawiając, że biblioteka stała się atrakcyjnym miejscem spotkań także nocą. Jarosławską Noc Biblioteki rozpoczęliśmy spektaklem w wykonaniu Zespołu Teatralnego "Baccalaureus".

Kolejną propozycją był występ intermedialny w wykonaniu teatru "Plaster". Młodzi aktorzy zaprezentowali niepowtarzalną interpretację twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w spektaklu "Zielona Gęś". Na zakończenie artystycznej części wieczoru
w świat teatralnej sceny zabrał nas Paweł Sroka, który w interesujący i interaktywny sposób przedstawił tajniki zawodu aktora.

Miłym akcentem Jarosławskiej Nocy Bibliotek było spotkanie przy kawie, które okazało się świetną okazją do wspomnień, rozmów i żywiołowych dyskusji.

Nie zapomnieliśmy również o miłośnikach dobrej książki, czekały na nich akcje czytelnicze Przeczytaj... podaj dalej, czyli bookcrossing w bibliotece oraz Podaruj nową książkę bibliotece. Doskonale wpisały się one w hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek, dając możliwość swobodnego czytania i wymiany książek. Jak co roku, mieszkańcy mogli zwiedzać wszystkie agendy naszej biblioteki.

Wyszukiwarka

Facebook

facebook