To już 70 lat! – Jubileusz biblioteki

W tym roku przypada Jubileusz 70-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 11 września br. Głównym wydarzeniem było otwarcie Filii nr 2 w nowej lokalizacji przy ul. Skarbowskiego 10.

Wzięli w nim udział Waldemar Paluch Burmistrz Miasta Jarosławia, Dariusz Tracz i Wiesław Pirożek z-cy Burmistrza Miasta Jarosławia, Renata Chlebowska Dyrektor Wydziału Oświaty, Marian Bocho Proboszcz Parafii Bożego Ciała, Barbara Chmura Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, Małgorzata Sierżęga przewodnicząca SBP na Podkarpaciu, dyrektorzy podkarpackich bibliotek, jarosławscy radni, dyrektorzy instytucji kultury, szkół i przedszkoli, czytelnicy oraz dzieci i młodzież szkolna.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Waldemar Paluch Burmistrz Miasta Jarosławia, Barbara Chmura Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, Elżbieta Tkacz Dyrektor MBP w Jarosławiu, Halina Socha emerytowana Dyrektor MBP w Jarosławiu oraz Filip najmłodszy czytelnik biblioteki.

Poświęcenia nowej filii dokonał Proboszcz Parafii Bożego Ciała w Jarosławiu ks. Marian Bocho.

Dyrektor Elżbieta Tkacz powiedziała m.in.:

„Jest to dla nas moment szczególny bowiem otwarcie Filii przypada na Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.

Na ten dzień czekaliśmy długo, czyniąc starania aby filia funkcjonowała w nowej, korzystniejszej lokalizacji i w pięknie zaaranżowanej przestrzeni. Dziś cieszymy się, że stworzyliśmy miejsce niepowtarzalne.

Cel, który przyświecał w trakcie realizacji projektu, to stworzenie atrakcyjnego miejsca intelektualnego rozwoju, pozbawionego barier dla osób niepełnosprawnych, miejsca spotkań, po porostu miejsca, które pozwoli wszystkim na dobre spędzanie wolnego czasu.

Dlatego ważna była nowa aranżacja filii; tak aby wszyscy użytkownicy – dzieci, młodzież i osoby starsze czuły się tu dobrze i miały dostęp do bogatej oferty kulturalnej.

W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim, którzy okazali nam pomoc i życzliwość przy realizacji tego zamierzenia.”

Życzenia, gratulacje i słowa uznania przekazali m.in.: Waldemar Paluch - Burmistrz Miasta Jarosławia, Barbara Chmura Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, Małgorzata Sierżęga – Przewodnicząca Podkarpackiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek i instytucji kultury.

Uroczystość uświetnił występ dzieci z MOK i SP nr 6 w Jarosławiu przygotowany pod kierunkiem Danuty Młynarskiej – Kroczek. Miłym akcentem był jubileuszowy tort i spotkanie przy kawie.

Druga część Jubileuszu odbyła się w siedzibie głównej biblioteki. Odbyło się m.in.: otwarcie wystawy „70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu”, spotkanie z regionalnymi pisarzami, rozstrzygnięcie konkursu „Najlepszy czytelnik wakacji”. Wręczyliśmy też pamiątkowe dyplomy najaktywniejszym czytelnikom związanych z naszą biblioteką od wielu lat.

Wyszukiwarka

Facebook

facebook