Euforia – spotkanie DKK przy filii nr 4

10 kwietnia 2019 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Filii nr 4. Tematem była książka Lily King pt. "Euforia".

"Euforia" to powieść oparta na wydarzeniach z życia pioniera antropologii Margaret Mead, gdzie fikcja miesza się z faktami. Książka od pierwszych stron przenosi czytelnika w egzotyczny i parny świat Nowej Gwinei, by wraz z trójką antropologów badać kulturę tamtejszych plemion. Jednak wnikając głębiej w treść książki, to sami badacze stają się obiektem badań czytelnika. Konfrontacja odrębnych kultur oraz doświadczenie dzikiej przyrody stają się tu środkiem służącym do badania ludzkich intencji, podejścia do pracy i życia. Na wierzch wypływają skomplikowane wzajemne relacje badaczy oraz targające nimi silne uczucia. Wiele rzeczy pozostaje niedopowiedzianych potęgując emocje i ciekawość czytelnika.

Powieść wywołała wśród pań wiele emocji i sprowadziła dyskusję na temat różnic kulturowych, nie tylko na poziomie globalnym ale i tym międzyludzkim.

Kolejne spotkanie odbędzie się 8 maja 2019, tym razem będziemy omawiać książkę Lucindy Riley "Siedem sióstr". Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Wyszukiwarka

Facebook

facebook