VII JAROSŁAWSKA NOC BIBLIOTEKI - „Wystarczy być, by mieć...” - relacja

Głównym wydarzeniem Tygodnia Bibliotek była VII Jarosławska Noc Bibliotek. Ten wyjątkowy wieczór odbył się ph.: Wystarczy być, by mieć...”. W zamian za obecność naszym gościom zaoferowaliśmy wiele atrakcji, tj.: spektakle teatralne, kabaret, występy muzyczne, stoiska literackie i kosmetyczne, dyskusje o książce, projekcje filmowe i muzyczne oraz dostęp do bogatej literatury, czasopism, zbiorów multimedialnych, e-usług i portali społecznościowych.

Tradycyjnie już zaprosiliśmy jarosławskich artystów działających przy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu; tym razem ze spektaklem „Mężczyzna do wzięcia” teatr Baccalaureus, „To się zdarza” - Kabaret Młodzi Duchem i zespół piosenki estradowej „Sway”. Artyści wprowadzili wszystkich w doskonały nastrój i stali się największą atrakcją tego wieczoru.

Dla najmłodszych czytelników przygotowaliśmy stoisko „Literackie charakteryzacje”. Uczennice Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu wykonując artystyczny make-up zmieniały dzieci w ulubionego bohatera.

Podczas Nocy Bibliotek nie zabrakło też literackich rozmów - „Otagowani książką”. Miłośnicy literatury prowadzili nocne dyskusje na takie tematy jak: nasze ulubione tytuły?, czy są książki, które nas usypiają?, itp. W miłej atmosferze, przy kawie, wymieniali opinie, recenzje na temat przeczytanych książek.

Podczas Jarosławskiej Nocy będzie można było wziąć udział w zabawach i grach interaktywnych #TylkoTytuł, #SzlakiemKsiążek.

Tego wieczoru nasi goście mogli wziąć udział w maratonie filmowym, zwiedzić bibliotekę, zajrzeć do różnych ciekawych miejsc, obejrzeć przygotowane wystawy i kiermasz książek. Miłym akcentem było spotkanie przy kawie, które okazało się świetną okazją do wspomnień, rozmów i dyskusji.

 

Wyszukiwarka

Facebook

facebook