Siedem Sióstr – spotkanie DKK przy Filii nr 4

8 maja 2019 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Filii nr 4. Tematem była książka Lucindy Riley pt. "Siedem sióstr". Spotkanie było wyjątkowe, ponieważ rozpoczynało obchody Tygodnia Bibliotek 2019. Uczestniczki zostały zaproszone na zbliżające się wydarzenia w bibliotece.

   "Siedem sióstr" to pierwszy tom nastrojowej sagi rodzinnej. Każda z sióstr pochodzi z innej części świata i nosi imię jednej z mitycznych Plejad nadane im przez przybranego ojca Pa Salt. Kiedy żyjące jak w bajce siostry dowiadują się o śmierci Pa Salta ich świat staje do góry nogami. Wszystko to za sprawą zaszyfrowanych wiadomości na temat ich pochodzenia, które zostawił im ojciec. Najstarsza z sióstr Maja by znaleźć informacje o swojej rodzinie wyrusza w podróż do Rio de Janeiro. Tam z pomocą przystojnego pisarza powili odkrywa szokującą prawdę o swojej prababce i matce.

Zdania klubowiczek na temat książki były podzielone, co wywołało wśród pań ożywioną dyskusję i wiele emocji. Większość uznało książkę za przyjemną do czytania, choć nie wszystkim odpowiadała jej bajkowość. Poruszenie spowodowały domysły kim może być tajemniczy i bajecznie bogaty Pa Salt oraz co wydarzy się w dalszych częściach sagi.

Kolejne spotkanie odbędzie się 3 lipca 2019 r. Tym razem omawiana będzie książka Gregorego Davida Robertsa "Shantaram".

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Wyszukiwarka

Facebook

facebook