#biblioteka – Tydzień bibliotek 2019 - relacja

W dniach od 8 do 15 maja br. odbyła się XVI edycja ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek 2019 ph.: #biblioteka. Tegoroczne hasło inspirowało nas do ukazania "biblioteki, która jest mocno zakorzeniana w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość, jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag (#) porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych. Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory i wydarzenia."

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę kulturalną. Po raz siódmy odbyła Jarosławska Noc Bibliotek p.h.Wystarczy być by mieć...”. W ten wyjątkowy wieczór oferowaliśmy wiele atrakcji, takich jak: spektakle teatralne, kabaret, występy muzyczne, stoiska literackie i kosmetyczne, dyskusje o książce, projekcje filmowe i muzyczne oraz dostęp do bogatej literatury, czasopism, zbiorów multimedialnych, e-usług i portali społecznościowych. Interesującą propozycją Nocy Bibliotek były literackie rozmowy nocą ph. Otagowani książką”.

Tradycyjnie już zaprosiliśmy jarosławskich artystów działających przy Centrum Kultury i Promocji| w Jarosławiu; tym razem ze spektaklemMężczyzna do wzięcia” - teatr Baccalaureus,To się zdarza” - Kabaret Młodzi Duchem i zespoł piosenki estradowejSway”.

Miłym akcentem Jarosławskiej Nocy Bibliotek było spotkanie przy kawie, które okazało się świetną okazją do wspomnień, rozmów i dyskusji.

Dla użytkowników, którzy korzystają z nowoczesnych technologii przygotowaliśmy interaktywne zajęcia #SzlakiemKsiążek, #TylkoTytuł, które zachęciły do korzystania z zasobów biblioteki w przestrzeni wirtualnej.

W Tygodniu odbyły się warsztaty komiksowe pt. Nędzole w Jarosławiu” połączone z konkursem na najlepszy komiks o Jarosławiu, które poprowadził Zbigniew Masternak.

Nasi najmłodsi czytelnicy doskonale bawili się podczas konkursu piosenki #karaoke. Uczniowie nauczania początkowego wzięli udział w warsztatach pszczelarskichCiekawy świat pszczół” ,które prowadzili Tomasz Petry i Jan Sęk.

Uczniów klas starszych zaprosiliśmy do dalekich podróży za ocean podczas prezentacji multimedialnej Krzysztofa Kłosa pt. „Z podróży po Meksyku...”.

Tym razem życie kulturalne biblioteki przeniosło się także w świat wirtualny, na portal Facebook i naszą stronę internetową.

Cieszy nas duże zainteresowanie i wiele pozytywnych opinii na temat naszych wydarzeń podczas Tygodnia Bibliotek 2019. Już dziś zapraszamy na następną edycję!

Partnerzy:

  • Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu

  • Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu

  • PSONI Koło w Jarosławiu

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu

Patronat honorowy:

  • Burmistrz Miasta Jarosławia

Patronat medialny:

  • Gazeta Jarosławska

  • Twoja TV


 


 

Wyszukiwarka

Facebook

facebook