Nie jesteś zalogowany w systemie [ zaloguj ] [ schowek (0) ]
Znaleziono 184 rekordy.
Zapytanie:
  1. NOWOŚCI
Sortowanie:
2017-06-23
Wyzwolona / Róża Lewanowicz. - Zakrzewo : Wydawnictwo Replika, 2016. - 431, [1] strona ; 21 cm.
(Porwana ; [3])
Stanowi cz. 3 cyklu "Porwana". Cz. 1 pt.: Porwana, cz. 2 pt.: Przebudzona.
Hasło przedmiotowe: Powieść ; Kryminał
Numer ISBN: 978-83-7674-552-7
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Filia nr 4 Wypożyczalnia: można wypożyczyć sygn. 82-3; (1 egz.)
Łukasz był przekonany, że wszystkie problemy jego i jego żony się skończyły. Stawił już czoła porwaniu Justyny, całej jej tajemniczej przeszłości, a nawet odnalazł ją w środku wojennej zawieruchy w Afganistanie. Zawarł nowe przyjaźnie i uratował swoje małżeństwo. Ale czy na pewno? Okazuje się, że jego ukochana ma jeszcze jednego wroga, najgroźniejszego ze wszystkich, który dla zemsty gotów jest posunąć się do najgorszego. Jego gniew ma dosięgnąć już nie tylko Justynę, ale także jej najbliższych. Justyna i Łukasz będą musieli zmierzyć się z całkiem nowymi wyzwaniami, zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Z pomocą przyjaciół zrobią wszystko, aby spełniło się ich największe marzenie, a ich mające się dopiero urodzić dziecko było bezpieczne. [Wydawnictwo Replika, 2016]
2017-06-20
Krew nie woda : polskie zapiski współczesne / Witold Gadowski. - Zakrzewo : Wydawnictwo Replika, 2016. - 355, [5] stron : ilustracje ; 21 cm.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (5 czeka w kolejce)
Kolejny w dorobku znanego dziennikarza i reportera zbiór krótkich, publicystycznych migawek, w których przegląda się Polska na przestrzeni ostatnich kilku lat. "Teksty, które teraz zuchwale cisnę Państwu przed oczy, pisałem z myślą o Naszym Kraju, o tym, co czeka go w najbliższych latach. Często pisane były szybko, z przeświadczeniem, że trzeba działać już, teraz! Bo ominie nas coś ważnego. Jaka jest zatem ta polska krew? Jasna, bulgocząca w tętnicach, czy też ciemna, wolno tocząca się przez żyły? Kto zna pełny skład tej biało-czerwonej substancji, kto potrafi określić jej idealną konsystencję i skład? Na pewno jest małopolska (lekko porywcza i pracowita), wielkopolska (zapobiegliwa, gospodarna), podlaska (dumna i przywarta do krzyża), świętokrzyska (zwariowana, impresyjna), kaszubska, trochę tatarska, ariańska, żydowska, niemiecka... Piwna, swarliwa, z grubym karkiem i… lekka jak palce Chopina. Gdyby polska krew nie była potrzebna Panu Bogu, to już dawno wypłu¬kałby ją ze świata ruskimi i niemieckimi transfuzjami. Jest więc tajemnicą naszego Stwórcy, dlaczego ta właśnie – polska krew – ma się toczyć w żyłach niedużego kraju. I niech tak zostanie…"
2017-06-20
ABW : nic nie jest tym, czym się wydaje / Wojciech Sumliński. - Warszawa : Wojciech Sumliński Reporter, 2017. - 301 stron : ilustracje ; 21 cm.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Brak informacji o dostępności: Filii nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 32;
ABW to pełna dramatyzmu historia zwykłych ludzi postawionych w niezwykłej sytuacji, opowiedziana przez oficerów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy w sposób, w jaki nie nastąpiło to nigdy dotąd, ujawniają szokujące szczegóły działania polskich służb specjalnych. To historia niezwykła i niepokojąca. Historia o granicach ludzkich możliwości, opowiadająca o świecie, w którym wszystko jest iluzją.
2017-06-20
Zaufaj mi, Karolino / Alina Białowąs. - Zakrzewo : Wydawnictwo Replika, 2017. - 287, [1] strona ; 20 cm.
(Karolina i Filip ; [2])
Hasło przedmiotowe: Powieść ; Romans
Numer ISBN: 978-83-7674-579-4
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Dzisiaj już wiem, że czas to najlepszy lekarz, tylko trzeba mu zaufać... Karolina bardzo silnie przeżywa rozstanie z Filipem, mimo że ich małżeństwo zakończyło się wcześniej, niż ktokolwiek przypuszczał. Jest rozdarta pomiędzy uczuciem do męża a strachem przed nim. Pragnie wierzyć, że w dniu rozwodu będzie mogła zamknąć cały ten rozdział swojego życia za drzwiami z tabliczką „Nie wchodzić", jednak w głębi serca przeczuwa, że nigdy nie odetnie się od swojej trudnej przeszłości. Być może właśnie dlatego tak trudno jest jej teraz zaufać Rafałowi, jej wielkiej miłości z czasów szkolnych. W młodości chłopak nigdy nie zdradził przed nią swoich uczuć, za co dziewczyna obwiniała swoje piegi, które w jej przekonaniu były największym mankamentem jej urody. Czy teraz, po latach, Karolina odważy się uwierzyć w prawdziwość uczuć Rafała i wpuścić go do swojego życia?
2017-06-20
Wszystko wina kota! / Agnieszka Lingas-Łoniewska. - Gdynia : Novae Res, 2017. - 394 strony ; 21 cm.
Hasło przedmiotowe: Pisarze ; Przyjażń ; Blogerzy ; Humor ; Powieść obyczajowa
Numer ISBN: 978-83-8083-539-9
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (4 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Brak informacji o dostępności: Filii nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 82-3;
Czasami życie pisze najlepsze scenariusze! Romantyczna komedia omyłek. Bestsellerowa pisarka, Lidia Makowska, od lat tworzy popularne wśród kobiet powieści, wydając je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę i już zaczyna się martwić, co tym razem zarzuci jej Jack Sparrow – czołowy bloger bezlitośnie punktujący niedociągnięcia wszystkich poprzednich powieści. Jednocześnie namawiana przez agentkę i przyjaciółkę, Karolinę, przygotowuje się do telewizyjnego wywiadu, aby ujawnić wszystkim fanom swoją prawdziwą twarz. Żąda jednakże, aby wywiad poprowadził Jack, który jako krytyk literacki także występuje incognito. „Wszystko wina kota!” to optymistyczna historia o zaufaniu i przyjaźni, a także o tym, jak cienka może być granica dzieląca dwa pozornie odległe światy. A gdzie w tym wszystkim wina futrzaka?
2017-06-20
Czerwona zaraza : jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski? / Dariusz Kaliński. - Kraków : Znak, 2017. - 297 stron : ilustracje, fotografie ; 22 cm.
(Ciekawostki Historyczne)
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (2 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Obiecywali wolność i bezpieczeństwo. Zdruzgotany brutalną okupacją Naród witał ich z nadzieją i kwiatami. Zamiast wybawicieli nadeszli jednak bezwzględni zbrodniarze i złoczyńcy. Nikt nie mógł czuć się bezpieczny w zetknięciu z czerwoną szarańczą. Żołdacy Stalina zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków. Patriotów zaciągali do enkawudowskich katowni. Nawet małe dzieci zamykali za drutami obozów. Kobiety nie były dla nich ludźmi, ale wyłącznie łupem. Nie sposób zliczyć ile Polek padło ofiarą chorej żądzy czerwonoarmistów. Na pewno zbyt wiele. Poznaj prawdę o rzekomym wyzwoleniu Rzeczpospolitej. O budowie komunizmu i braterstwie narodów. Sowieci demontowali nasze fabryki, grabili majątek pokoleń, rozebrali tysiące kilometrów torów kolejowych. Zrobili wszystko, by zakłamać legendę Żołnierzy Wyklętych. Została po nich tylko spalona ziemia. I bilans strat idący w setki miliardów dolarów. Bilans, o którym nie wolno zapominać.
2017-06-20
Czarna wdowa / Daniel Silva ; tłumaczenie Barbara Budzianowska-Budrecka. - Warszawa : HarperCollins Polska, 2017. - 526 stron ; 22 cm.
Tytuł oryginału: The black widow.
Hasło przedmiotowe: ISIS ; Terroryzm ; Powieść ; Sensacja
Numer ISBN: 978-83-276-2133-7
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Potężna siła eksplozji wyrwała na paryskiej rue de Rosiers krater głębokości sześciu metrów. W całej dzielnicy pękły gazociągi, wagony rozpędzonego metra wykoleiły się tuż przed stacją. Zamach był wymierzony w uczestników międzynarodowej konferencji, ale zginęli też przypadkowi przechodnie. Życie w mieście zamarło na wiele godzin. Komórka ISIS, dowodzona przez Saladyna, zapowiada kolejne zamachy. Nikt nie wie, kim naprawdę jest Saladyn ani skąd pochodzi. Werbuje ochotników przez strony internetowe, na które nie udało się włamać żadnemu wywiadowi. Francuskie służby proszą o pomoc Gabriela Allona, agenta, który od wielu lat tropi terrorystów na wszystkich kontynentach. Gabriel postanawia umieścić w otoczeniu wroga wtyczkę. Wybiera do współpracy kobietę, która nie ma pojęcia o pracy wywiadowczej. Może właśnie dlatego będzie bardziej wiarygodna, ale możliwe też, że tym razem Gabriel popełnił błąd, za który wszyscy drogo zapłacimy.
2017-06-20
Athenia : miłość i torpeda / Piotr Kitrasiewicz. - [Warszawa] : Wydawnictwo MG, 2017. - 198, [1] strona ; 21 cm.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Przejmująca opowieść o miłości rozgrywającej się na tle pierwszych dni września 1939 roku. Świetny wątek psychologiczny autor połączył z elementami sensacyjnymi, politycznymi i militarnymi, dając wiarygodny opis realiów wojny na terenie Wielkiej Brytanii tuż po wygaśnięciu ultimatum postawionemu przez ten kraj Trzeciej Rzeszy. Z Glasgow wypływa do Kanady pod brytyjską banderą luksusowy pasażerski transatlantyk wiozący kilkuset pasażerów. Są wśród nich angielskie damy, amerykańscy biznesmeni, Irlandczycy podążający za ocean za pracą, żydowscy emigranci, tłumy Europejczyków uciekających przed wojną, a także zrujnowany przedsiębiorca, nałogowy gracz w pokera oraz niemiecki dywersant...
2017-06-20
Dziennik chuligana / Witold Gadowski ; [ilustracje Łukasz Lenda]. - Zakrzewo : Replika, 2017. - 302, [1] strona : ilustracje ; 21 cm.
Hasło przedmiotowe: Publicystyka polska - 21 w
Numer ISBN: 978-83-7674-598-5
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (2 czeka w kolejce)
"Oddaję Państwu w dłonie teksty pisane uczciwie i solidnym atramentem własnych emocji i przeczuć. Nie kryję sympatii, nie ceregielę się z tymi, których nie poważam. Niewiele mogę zdziałać, ale jeśli Dziennik chuligana nie pozostawi Was letnimi, jeśli będzie potrafił zapalić i skłonić do działania, to przypnę sobie Państwa emocje do klapy jak najlepsze odznaczenie. A jeżeli wkurzycie się na mnie i obsobaczycie najgorszymi słowami, jeśli uznacie, żem waryjat i człek cholerny - to też podskoczę z ukontentowania. Chuligaństwo polega bowiem na płataniu i takich facecji. Kiedyś miałem dobre maniery i uważałem, że można nimi wiele zdziałać. Dziś już nie mam czasu na branie bułki przez bibułkę. Czasami więc zamiast misternej puenty i skrzącego się od wykwintności sylogizmu pojawia się „piącha” i przyłożenie z byczka. Uczciwego chuligana różni jednak od prostaka i chama wyczucie subtelnej nutki honoru. Chuligan zna swoje miejsce w szyku. Wiedział o tym Andrzej Bobkowski, staram się przestrzegać tej zasady i ja. Nie ma co dużo gadać. Przeczytajcie sami…" Witold Gadowski o sobie: Jestem człowiekiem w nieustannym ruchu. Uważam się za dziennikarza, reportera opisującego rzeczywistość taką jaka ona jest. Bywam pisarzem, poetą, autorem piosenek, zajmuję się także filozofowaniem i publicystycznym opisem otaczającego mnie świata. Staram się być niezależny i prawdomówny.
2017-06-20
Tłumacząc Hannah / Ronaldo Wrobel ; przełożył z portugalskiego Wojciech Charchalis. - Wrocław : Bukowy Las, 2017. - 263 strony ; 21 cm.
Numer ISBN: 978-83-8074-016-7
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Rio de Janeiro, lata 30. XX wieku. Pochodzący z Polski szewc Max Kutner zostaje zmuszony do pracy w cenzurze listów żydowskich imigrantów. Świat nieuchronnie zmierza ku II wojnie światowej. W Brazylii nowy dyktatorski rząd, podejrzewając komunistyczny spisek z „semickimi wpływami” i poszukując szpiegów oraz sabotażystów, usiłuje kontrolować wszelką komunikację. Jeden z licznych przybyszów z Polski, Max Kutner, zostaje zmuszony do pracy w cenzurze korespondencji. Tłumaczy z jidysz na portugalski listy takich samych jak on żydowskich imigrantów, by wytropić w nich zaszyfrowane informacje. Zmagając się z wyrzutami sumienia, samotny szewc stara się wykonywać swoje zadania na chłodno i z dystansem, lecz sprawy wymykają mu się spod kontroli, kiedy wpada w zachwyt nad listami pisanymi do siostry przez dobrą duszę o imieniu Hannah. Max zakochuje się w zachwycającej nieznajomej i obsesyjnie jej poszukuje. Kiedy ją wreszcie poznaje, odkrywa więcej, niżby się spodziewał i chciał. Nawet w odniesieniu do siebie samego.
2017-06-20
Śniadanie na skale / Iwona Walczak. - Zakrzewo ; Replika, 2017. - 366 stron ; 20 cm.
Hasło przedmiotowe: Powieść obyczajowa
Numer ISBN: 978-83-7674-597-8
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (4 czeka w kolejce)
Siedem obcych sobie osób, których pozornie nic nie łączy. Zanurzeni w swojej codzienności, przeżywają drobne radości i borykają się ze zwykłymi problemami – zauroczeni życiem, a jednak w pewien sposób nim rozczarowani. Pewnego dnia ich drogi krzyżują się w urokliwym pensjonacie „Raj”, położonym u stóp Śnieżnika. Tam otwierają się na siebie nawzajem, zaczynają się poznawać, rozmawiać, nawiązują się przyjaźnie. Wtedy właśnie dochodzi do wypadku. Agnieszka, młoda absolwentka socjologii, wynajęta do zbadania okoliczności zajścia, odkryje, że to, co zdarzyło się w górach, będzie miało znaczący wpływ także na jej życie. Co tak naprawdę się wydarzyło? Kto zawinił? Czy wypadek sprawi, że pogmatwane historie życia osób biorących w nim udział w końcu się wyprostują?
2017-06-20
Otchłań nienawiści / Joanna Jax. - Chorzów : Videograf, 2017. - 378 stron ; 21 cm.
(Zemsta i przebaczenie ; T. 2)
Nazwa właściwa autora: Joanna Jakubczak.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (5 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (2 czeka w kolejce)
Brak informacji o dostępności: Filii nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 82-3;
Apogeum II wojny światowej. Ludzie próbują odnaleźć się w świecie, w którym rządzi nazistowski terror, a życie ludzkie wydaję się kruche i niepewne. Czy w czasach zagłady uda się ocalić miłość i przyjaźń? Jak wiele można poświęcić i jak daleko trzeba przesunąć granice moralności, by walczyć z wrogiem? Akcje sabotażu, operacje wywiadowcze, brutalna działalność Gestapo, zdrajcy i szmalcownicy, brawurowe ucieczki, a w tym wszystkim pojedynczy człowiek ze swoimi namiętnościami, wątpliwościami i słabościami, gdzie nic nie jest czarno-białe i oczywiste.
2017-06-20
Żerca / Katarzyna Berenika Miszczuk. - Warszawa : Wydawnictwo W.A.B. - Grupa Wydawnicza Foksal, 2017. - 494, [2] strony ; 20 cm.
(Kwiat paproci ; [T. 3])
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (3 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Brak informacji o dostępności: Filii nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 82-3;
Solidna dawka humoru, słowiańskich wierzeń i babskiej przyjaźni! Kolejny - i nie ostatni - tom bestsellerowego cyklu "Kwiat paproci". Gosi udało się przeżyć Noc Kupały, ale kłopoty się nie skończyły. Młoda szeptucha zaciągnęła u Swarożyca dług, którego spłata z pewnością nie będzie przyjemna. W dodatku Mieszko przepadł bez śladu, a w wiosce pojawił się nowy, młody żerca, który chętnie pocieszyłby tęskniącą za ukochanym Gosię... Gdy wydaje się, że gorzej być nie może, w okolicy pojawia się tajemniczy myśliwy, który poluje na istoty nadprzyrodzone, a rusałka Sława, przyjaciółka Gosi, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tego już za wiele! Mimo że szeptucha zawiodła się na Sławie, żaden mężczyzna nie będzie mieszał się w babską przyjaźń! Gosława pokaże mu, gdzie raki zimują. Choćby miała zginąć (ale wolałaby jednak nie).
2017-06-20
Łąki kwitnące purpurą / Edyta Świętek. - Zakrzewo : Replika, 2017. - 381 stron : rysunki ; 20 cm.
(Spacer Aleją Róż ; [T. 2])
Stanowi cz. 2 sagi . Cz. 1 pt.: Cień burzowych chmur.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Brak informacji o dostępności: Filii nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 82-3;
Dynamicznie wzrastająca najmłodsza dzielnica Krakowa ciągle jeszcze przypomina miasto rodem z dzikiego zachodu. Pomiędzy nowymi domami, przeludnionymi barakami i terenami budowlanymi kwitnie hazard, a sprawiedliwość bywa wymierzana na własną rękę. Za dnia wznoszone są domy, kina, szpital oraz szkoły, natomiast nocami w mrocznych zaułkach czają się przestępcy oraz prostytutki. Nad głowami mieszkańców, niczym mityczny miecz Damoklesa, wisi groźba wybuchu kolejnej wojny. Oto Nowa Huta lat 50. - siedlisko socrealistycznego absurdu, w którym rozrastająca się rodzina Szymczaków poszukuje swojego miejsca w świecie. Bronek nie może odnaleźć szczęścia w małżeństwie i wciąż tęskni za Bogumiłą. Do miasta przyjeżdża Andrzej, aby z dala od Pawlic uporać się z rozpaczą po tragicznie zmarłej Agacie. Julia z przestrachem odkrywa, że jest obserwowana przez tajemniczego mężczyznę o podejrzanym wyglądzie. W dodatku pewnego dnia na nowohuckich łąkach robotnicy natrafiają na makabryczne znalezisko…
2017-06-20
Narodziny gniewu / Joanna Jax. - Chorzów : Videograf, 2016. - 372 stron ; 21 cm.
(Zemsta i przebaczenie ; T. 1)
Nazwa autora: Joanna Jakubczak.
Stanowi t. 1 cyklu. T. 2 pt.: Otchłań nienawiści, t. 3 pt.: Rzeka tęsknoty, t. 4 pt.: Morze kłamstwa, t. 5 pt.: Bezkres nadziei, t. 6 pt.: Dolina spokoju.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (5 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (3 czeka w kolejce)
Brak informacji o dostępności: Filii nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 82-3;
Podobnie jak w swych poprzednich książkach pisarka osadziła fabułę powieści w kilku krajach, pokazując losy dwóch spokrewnionych z sobą mężczyzn i ich potomków na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Julian Chełmicki i Emil Lewin są przyrodnimi braćmi, ale oprócz wspólnego ojca dzieli ich wszystko - pozycja społeczna, stopień zamożności, wyznawane wartości. Dzień, w którym dwaj młodzi chłopcy dowiadują się o swoim istnieniu, diametralnie zmienia ich życie, kładzie się cieniem na ich losie i wpływa na przyszłe pokolenia. Bracia muszą zmierzyć się z rzeczywistością, wzajemną niechęcią i trudną historią swojego kraju. Na drodze Juliana i Emila stanie także miłość i namiętność. Czy uczucie pozwoli zapomnieć o zadrze w sercu i zemście, czy wyzwoli kolejne demony? Alicja Rosińska i Hanna Lewin to przyjaciółki, które pewnego dnia opuszczają prowincję, by szukać szczęścia w metropolii i realizować swoje marzenia. Wybuch II wojny światowej niszczy ich plany i wpływa na ich postrzeganie świata oraz to, co w życiu najważniejsze. To uniwersalna opowieść o poszukiwaniu szczęścia i cenie, jaką się płaci za popełnione błędy.
2017-06-20
Czerwień Jarzębin / Katarzyna Michalak. - Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2017. - 296, [1] strona ; 21 cm.
(Leśna Trylogia ; [T. 2])
Stanowi t. 2 cyklu "Leśna Trylogia". T. 1 pt.: Leśna polana.
Hasło przedmiotowe: Przyjaźń ; Miłość ; Powieść obyczajowa
Numer ISBN: 978-83-240-3814-5
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (3 czeka w kolejce)
Trzy przyjaciółki, trzech braci i zło, które nie odpuszcza… Leśną Polanę spowił mrok. Kiedy już wszystko wskazywało na to, że szczęście odnalazło do niej drogę, Gabriela nagle znika. Zło, które krzywdziło, wciąż nie jest syte bólu. Czy przyjaciele Gabrieli - i ten, który nie przestał jej kochać - zapobiegną nieszczęściu? Majka i Julia są gotowe na wszystko, by ocalić przyjaciółkę. Jednak los sprzysiągł się przeciwko nim. Niespodziewane wydarzenia zmuszają do trudnych wyborów i jeszcze trudniejszych decyzji. A kiedy w grę wejdą uczucia - oraz przystojni bliźniacy Marcin i Patryk - można spodziewać się wszystkiego…
Czerwień jarzębin - kolejny tom bestsellerowej Leśnej Trylogii - opowiada o sile prawdziwej przyjaźni i miłości, która czasem przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. To także ostrzeżenie przed złem, któremu tylko najodważniejsi potrafią się przeciwstawić… [Znak Litera Nova, 2017]
2017-06-20
Połów / Remigiusz Mróz jako Ove Løgmansbø. - Poznań : Wydawnictwo Dolnośląskie. Oddział Publicat, 2017. - 410, [1] strona ; 21 cm.
(Vestmanna ; T. 2)
(Ślady Zbrodni)
Na okładce i stronie tytułowej pseudonim autora: Ove Løgmansbø, nazwa właściwa: Remigiusz Mróz.
Stanowi cz. 2 cyklu "Vestmanna". Cz. 1 pt. Enklawa, cz. 3 pt.: Prom.
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Brak informacji o dostępności: Filii nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 82-3;
Raz do roku wody wokół Wysp Owczych przybierają krwawy odcień. Mieszkańcy urządzają grindadráp, czyli tradycyjny połów grindwali. Jedno z upolowanych zwierząt budzi w Farerach grozę - podczas patroszenia rybacy odkrywają w żołądku ssaka makabryczne znalezisko… Na wyspę zostaje wezwana z Danii policjantka Katrine Ellegaard, która ma poprowadzić śledztwo w sprawie niepokojącego odkrycia. Tymczasem pojawiają się nowe fakty w sprawie, która wstrząsnęła Vestmanną w poprzednim roku. Skazany za tamto przestępstwo odwołuje się od wyroku do Sądu Najwyższego.
2017-06-20
Pogrzebani / Graham Masterton ; z angielskiego przełożył Grzegorz Kołodziejczyk. - Warszawa : Albatros, 2017. - 462 strony ; 20 cm.
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Domek robotnika obok starej przędzalni wełny w Blarney w hrabstwie Cork pilnie strzeże sekretu sprzed lat. W 1921 roku zamieszkująca go rodzina: matka, ojciec i dwoje dzieci zniknęła bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewięćdziesiąt lat później ich zmumifikowane zwłoki wydobyto spod podłogi. Rany postrzałowe w czaszkach wydają się wskazywać na egzekucję przeprowadzoną przez IRA, ale w toku śledztwa Katie Maguire trafia na trop zadawnionych zatargów, które po latach odżywają na nowo.
2017-06-20
Niebezpieczna gra / Danielle Steel ; tłumaczenie Anna Rogulska, Aleksandra Żak. - Kraków : Między Słowami, 2017. - 315 stron ; 21 cm.
Hasło przedmiotowe: Powieść obyczajowa ; Romans
Numer ISBN: 978-83-240-3832-9
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (2 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Brak informacji o dostępności: Filii nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 82-3;
Alix można opisać jednym słowem: nieustraszona. Jako dziennikarka telewizyjna jeździ po całym świecie, igrając z niebezpieczeństwem. Nie spodziewa się jednak, że najgroźniejsza zagadka czeka na nią w jej własnym kraju. Gdy trafia na trop potężnej politycznej afery, gotowa jest zaryzykować wiele, by odkryć prawdę. Razem z operatorem Benem, byłym komandosem, angażuje się w śledztwo, które może okazać się śmiertelnie niebezpieczne. Ale gdy Ben staje się dla kobiety kimś więcej niż tylko współpracownikiem, gra zaczyna toczyć się o najwyższą stawkę. Czy Alix będzie potrafiła ocalić to, co najważniejsze? Czy warto zaryzykować wszystko… dla prawdy?
2017-06-20
Oszukana / Charlotte Link ; z języka niemieckiego przełożyła Anna Makowiecka-Siudut. - Katowice : Wydawnictwo Sonia Draga, 2017. - 550, [1] strona ; 21 cm.
Tytuł oryginału: "Die betrogene" 2015.
Hasło przedmiotowe: Policjanci ; Ojcowie i córki ; Powieść ; Kryminał
Numer ISBN: 978-83-7999-930-9
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (4 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Brak informacji o dostępności: Filii nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 82-3;
Kate Linville, policjantka pracująca w Scotland Yardzie, czuje, że odebrano jej szczęśliwe życie. Ojciec był jedyną osobą, którą ta nieśmiała i samotna kobieta tak naprawdę kochała, więc kiedy zostaje w brutalny sposób zamordowany w swoim domu, Kate traci ostatnie oparcie. Policjantka nie ufa uzależnionemu od alkoholu miejscowemu śledczemu, dlatego postanawia sama rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni. Z czasem coraz bardziej przekonuje się, że przeszłość ojca była ułudą, a on zupełnie innym człowiekiem niż ten, za którego uważała go przez całe życie… W tym samym czasie pewna londyńska rodzina wyrusza na upragnione wakacje. Jonas Crane, znany scenarzysta, wraz z żoną i synem wyjeżdża na torfowiska, by wśród ciszy i spokoju pokonać grożące mu wypalenie zawodowe. Żadne z nich nie przypuszcza, że za sprawą historii zamordowanego ojca Kate znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Zbiegły zbrodniarz szuka bowiem dobrego schronienia…
Widok:
Pobierz:
Wyprowadzać dodatkowo:
sygnatury
identyfikatory
hasła przedmiotowe
lokalizacja
streszczenia
numer ISBN
hasło sortowania
adres wersji elektronicznej
rozmieszczenie egzemplarzy
opis fizyczny
Sortowanie zestawienia:
Sortowanie pozycji zestawienia:
Sortowanie pozycji zestawienia: