Nie jesteś zalogowany w systemie [ zaloguj ] [ schowek (0) ]
Znaleziono 264 rekordy.
Zapytanie:
  1. NOWOŚCI
Sortowanie:
2017-11-20
Odpowiedni moment / Danielle Steel ; tłumaczenie Aleksandra Żak. - Kraków : [Społeczny Instytut Wydawniczy Znak], 2017. - 396, [1] strona ; 21 cm.
(Między Słowami)
Tytuł oryginału: The right time.
Numer ISBN: 978-83-240-3834-3
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Filia nr 4 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (2 czeka w kolejce)
Życie nie rozpieszcza Alexandry. Opuszczona przez matkę i osierocona przez ukochanego ojca, dzieciństwo spędziła wśród zakonnic. Jej największą pasją i pocieszeniem w trudnych chwilach jest pisanie krwawych powieści kryminalnych. Ciężka praca i talent doprowadzają ją w końcu na szczyty list bestsellerów, ale dziewczyna wciąż jest sama. Żaden mężczyzna nie potrafi pogodzić się z faktem, że Alex jest utalentowana i odnosi wielkie sukcesy, także finansowe. W dodatku dziewczyna skrywa przed światem wielką tajemnicę… Czy Alexandra spotka wreszcie mężczyznę, który nie będzie zazdrosny o jej pieniądze i talent? A kiedy już taka miłość nadejdzie, to jak wysoka będzie cena szczęścia?
2017-11-20
Księżna Diana / Iwona Kienzler. - Warszawa : Bellona, 2017. - 386, [3] strony : fotografie, portrety ; 22 cm.
Na okładce i grzbiecie podtytuł: miłość, zdrada, samotność.
Brak informacji o dostępności: Filia nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 929;
Kiedy oświadczał się jej brytyjski następca tronu, zrobił to w ogrodzie swojej wieloletniej kochanki. Czuję się jak owca prowadzona na rzeź i wiem, że nic nie mogę zrobić. To wesele to najgorszy dzień w moim życiu. Gdybym to ja mogła decydować - chciałabym, żeby zabrał swoją kobietę i zniknął z mojego życia - zwierzała się jeszcze przed ślubem, na który czekał cały świat. Stała się prawdziwą inspiracją i natchnieniem dla setek milionów ludzi, ale w życiu prywatnym przez kolejnych piętnaście lat żyła w cieniu innej kobiety, którą w poczuciu rozpaczliwej bezradności nazwała rottweilerem. Jej tragiczna, tajemnicza śmierć, kiedy w końcu odnalazła miłość u boku innego mężczyzny, do dziś budzi olbrzymie kontrowersje. Zazdroszcząc Dianie przepychu królewskiego dworu, warto pamiętać jak bardzo trudno o szczęście w blasku fleszy. Ta pasjonująca biografia, pierwsza pisana z polskiej perspektywy, to swoisty hołd złożony tej wspaniałej kobiecie. Pozostanie w sercach i naszej pamięci na zawsze. [Bellona, 2017]
2017-11-20
Radość życia / Roma Ligocka. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2017. - 250, [3] strony : fotografie, faksymilia ; 21 cm.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Filia nr 4 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Roma Ligocka z każdą nową książką wchodzi w coraz bliższy i bardziej intymny kontakt z czytelnikami. Tym razem zaprasza w bardzo osobistą literacką podróż w zwykle mało dostępne rejony uczuć, wrażeń i nastrojów. Samotna podróż do Malagi, refleksje o przemijaniu, samotne święta, walka z chorobą i o godność chorego, trudna miłość do partnera. Pisząc o tych codziennych, czasem małych, a czasem bardzo poważnych sprawach, pisarka zawsze stara się o jedno - o to, aby czytelniczki odnalazły na kartach książki siebie: swoje losy, swoje historie i przede wszystkim tytułową radość życia. Bo właśnie radość życia jest tym, czego każdemu z nas potrzeba. Tylko tyle i aż tyle! Ta proza, spokojna i namiętna zarazem, przykuwa uwagę ciepłem i życiową mądrością. Roma Ligocka w sposób szczególny przyjaźni się z czytelnikami, powierzając im swoje tajemnice. Potrafi też zaskakiwać. Radość życia to nie tylko wspaniała lekcja czerpania przyjemności z małych spraw, ale też garść anegdot ze świata showbiznesu i szczypta smakowitych przepisów kulinarnych.
2017-11-20
Większość bezwzględna / Remigiusz Mróz. - Poznań : Wydawnictwo Filia, 2017. - 493, [1] strona ; 21 cm.
(W kręgach władzy ; [T. 2])
Stanowi t. 2 cyklu "W kręgach władzy". T. 1 pt.: Wotum nieufności.
Na okładce: Prawa do ekranizacji serii sprzedane!.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Filia nr 4 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (2 czeka w kolejce)
W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre. Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Prezydent Daria Seyda traktuje ostrzeżenia wywiadu jako realną groźbę, ale ma pewne wątpliwości - doniesienia bowiem pochodzą nie od sojusznika, a przeciwnika na arenie międzynarodowej. W dodatku ktoś z otoczenia głowy państwa zaczyna sabotować prezydenturę Seydy… Kiedy Polska staje na krawędzi chaosu, na scenie politycznej pojawia się nowy, bezkompromisowy gracz. Zdaje się kierować słowami Winstona Churchilla, który radził: „nigdy nie pozwól, by dobry kryzys się zmarnował”.
2017-11-20
Zamarznięte serca / Karolina Wilczyńska. - Poznań : Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego, 2017. - 308, [1] strona ; 21 cm
(Rok na Kwiatowej ; 2)
Stanowi część 2 cyklu. Cz. 1. : Wędrowne ptaki.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Filia nr 4 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Zima przychodzi nieoczekiwanie. A z nią mróz tak wielki, że mrozi serce. Wtedy potrzebujemy kogoś, kto otuli je ciepłem, roztopi lód i pozwoli uwierzyć w nadejście wiosny. Liliana stoi przed trudnym zadaniem: musi zaopiekować się młodszą kuzynką, która zatrzymuje się u niej na jakiś czas. Nastolatka sprawia sporo kłopotów i gdy Liliana postanawia z nią poważnie porozmawiać, dowiaduje się o traumatycznych przeżyciach dziewczyny. Pod adresem partnera Liliany padają poważne oskarżenia. Niespodziewanie okazuje się też, że Liliana musi zmierzyć się z własną, trudną przeszłością. Jakie decyzje podejmie? I czy ostatecznie uda jej się odnaleźć wspólny język z zamkniętą w sobie nastolatką?[lubimyczytac.pl].
2017-11-20
To nie jest kraj dla pracowników / Rafał Woś. - Warszawa : W.A.B. - Grupa Wydawnicza Foksal, 2017. - 396 stron ; 21 cm.
Hasło przedmiotowe: Kapitalizm ; Praca ; Rynek pracy ; Polska ; Publicystyka
Numer ISBN: 978-83-280-3627-7
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Co się stało z pracą na świecie i w Polsce, co się z nią dzieje i wreszcie - co się z nią stanie w przyszłości? Dlaczego tak wielu z nas czuje się wykorzystywanych przez swojego pracodawcę? Dlaczego tak mało zarabiamy? Czy reguły polskiego rynku pracy można zmienić? Znakomity publicysta Rafał Woś próbuje odpowiedzieć na te i wiele innych ważnych pytań, dotyczących codzienności i przyszłości każdego z nas.
2017-11-20
Księżna / Danielle Steel ; tłumaczenie Agnieszka Myśliwy. - Kraków : [Społeczny Instytut Wydawniczy Znak], 2017. - 379, [1] strona ; 21 cm.
(Między Słowami)
Tytuł oryginału: "The duchess" 2017.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Filia nr 4 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Życie Angélique przypomina piękny sen. Córka księcia Westerfield dorasta w olśniewającym pałacu Belgrave, otoczona bogactwem, służbą i powszechną sympatią. Jednak kiedy jej ukochany ojciec umiera, a przyrodni brat przejmuje cały majątek, Angélique zostaje wygnana z własnego domu. Rozpoczyna tułaczkę po świecie, którego prawie nie zna. Trafia do Paryża, lecz miasto okazuje się okrutne i niebezpieczne. Aby ratować siebie i inne nieszczęśliwe kobiety, zaczyna realizować szokujący plan. Czy po wejściu do mrocznego półświatka Angélique zdoła ocalić niewinność i szlachetność? Czy uda się jej odzyskać miejsce w dawnym świecie, które jej odebrano? Księżna to wyjątkowa w twórczości Danielle Steel historia silnej kobiety, która aby odzyskać utracone szczęście, musi przekroczyć wiele granic i złamać wiele zasad. [Znak, 2017]
2017-11-20
Lokatorka / JP Delaney ; tłumaczenie Mariusz Gądek. - Kraków : Wydawnictwo Otwarte, 2017. - 455 [6] stron ; 20 cm.
Tyt. oryg.: The Girl Before.
Na książce wyłącznie pseudonim autora.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (4 czeka w kolejce)
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Filia nr 4 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia. Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze - enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.
2017-11-20
Przekręt : najwięksi kanciarze PRL-u i III RP / Patryk Pleskot. - Kraków : Znak Horyzont - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2017. - 382, [1] strona : ilustracje ; 21 cm.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Daj się oszukać. Pozwól się uwieść. Oddaj mi swoje pieniądze. A później spróbuj mnie złapać! Genialny fałszerz, którego podrobione banknoty są dziś droższe niż oryginały… Oszust-dyplomata, którego nikt nie śmie prosić o uregulowanie rachunku za hotel czy obiad w restauracji… Uzdrowiciel, którego moc przenika nawet przez ekran telewizora… Uwodziciel, któremu wystarczy dziesięć minut, by każdą napotkaną kobietę zaciągnąć do łóżka. I okraść… Fałszywa hrabianka, z którą sypia połowa polskiego sejmu… Tajny współpracownik SB, który zdradza Solidarność, by potem zrobić to samo z komunistami… Mistrz kierownicy, złodziej polonezów i postrach Peweksów, który kilkanaście razy ucieka milicjantom, by w końcu dosłownie zapaść się pod ziemię na więziennym spacerniaku… Siedem postaci, dziesiątki ról. Jedno pragnienie sławy i pieniędzy. Wybicia się ponad przeciętną. Ale drogą na skróty i kosztem innych. Dosłownie – kosztem. W ponurej rzeczywistości PRL-u i w początkach wolnej Polski ci genialni kanciarze stali się celebrytami. Kochały ich tłumy. Niektórych za to, że zadrwili z komunistycznego systemu. Innych – ponieważ dawali nadzieję. A Ty, dałbyś się nabrać? (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4183455/przekret-najwieksi-kanciarze-prl-u-i-iii-rp)
2017-11-20
Nad rodzinnym albumem / Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską. - Poznań : Publicat, 2017. - 289, [7] stron : ilustracje ; 25 cm.
Wypożyczalnia Główna: można wypożyczyć sygn. 929; Zarezerwuj egzemplarz (1 egz.)
Niezwykłe rozmowy dwóch niezwykłych postaci szklanego ekranu: Teresy Lipowskiej i Ilony Łepkowskiej. Fotografie z rodzinnego albumu Lipowskiej stają się początkiem opowieści o życiu i miłości, aktorstwie i sławie oraz tym, co tak naprawdę ważne. W książce oczywiście nie braknie wspomnień z planu najsłynniejszego polskiego serialu: M jak miłość. Od wydawcy: Jeśli miałabym o sobie powiedzieć coś jednym zdaniem, to powiedziałabym, że kocham żyć! Teresa Lipowska, znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa, artystka kabaretowa, niezapomniany głos Teatru Polskiego Radia. Swoją rolę Barbary Mostowiakowej w serialu M jak Miłość podbiła serca widzów w Polsce i za granicą. Wystąpiła w blisko stu pięćdziesięciu przestawieniach teatralnych, ponad siedemdziesięciu filmach i wielu spektaklach radiowych. Została wyróżniona radiową nagrodą Wielki Splendor oraz platynową Telekamerą. W serdecznych rozmowach z Iloną Łepkowską zaprasza czytelnika do swojego świata. Przy aromatycznej herbacie snuje wspomnienia o domu i rodzinie, teatrze, filmie i radiu oraz codziennych troskach i wielkiej miłości. Tę podróż w czasie ubarwiają dziesiątki zdjęć z jej rodzinnego albumu.
2017-11-20
Kobiety z Ravensbrück : życie i śmierć w hitlerowskim obozie koncentracyjnym dla kobiet / Sarah Helm ; przełożyli: Katarzyna Bażyńska-Chojnacka i Piotr Chojnacki. - Warszawa : Prószyński Media, 2017. - 912 s. ; 24 cm.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Przerażająca, inspirująca i głęboko niepokojąca książka Sarah Helm jest wynikiem przełomowych badań historycznych. Przez dziesięciolecia historia Ravensbrück ukryta była za żelazną kurtyną i pozostawała mało znana. Wykorzystując świadectwa ujawnione po zakończeniu zimnej wojny i wywiady z ocalałymi, które nigdy wcześniej nie mówiły, Helm zagłębiła się w świat obozu i pokazała niewyobrażalny horror. W Ravensbrück przez sześć lat więźniarki bito, torturowano, zmuszano do niewolniczej pracy, głodzono i rozstrzeliwano. Dokonywano również - w szczególności na Polkach - zbrodniczych eksperymentów medycznych. „Kobiety z Ravensbrück” to nie katalog popełnianych w Ravensbrück okrucieństw. To przede wszystkim porywający opis heroizmu, nadludzkiej nieustępliwości i wyjątkowej siły ducha, która pozwoliła ofiarom bestialstwa przetrwać, a także dać świadectwo. Wykorzystując materiał niegdyś ukryty za żelazną kurtyną, Sarah Helm dokonała niezwykłego aktu - ocaliła historię. Ta książka po raz pierwszy oddaje w pełni głos kobietom z Ravensbrück, jedynego nazistowskiego obozu koncentracyjnego dla kobiet.
2017-11-20
Wędrowne ptaki / Karolina Wilczyńska. - Poznań : Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego, 2017. - 311, [1] strona ; 21 cm.
(Rok na Kwiatowej ; T. 1)
Hasło przedmiotowe: Rodzina ; Przyjaźń ; Powieść obyczajowa
Numer ISBN: 978-83-7976-656-7
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (1 czeka w kolejce)
Filia nr 4 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Cztery przyjaciółki, różne historie, codzienne sukcesy i problemy - a wszystko pod jednym adresem - na Kwiatowej.
Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Nagła śmierć ojca, problemy z matką i konieczność stawienia czoła niespodziewanym wyzwaniom przewracają jej świat do góry nogami. Życiowe zmiany to także okazja do poznania samej siebie. Wkrótce przekona się, co tak naprawdę jest dla niej ważne i czy w trudnych chwilach może liczyć na przyjaciół. Czy uda jej się odnaleźć w nowej życiowej roli? Wszyscy kiedyś opuścimy rodzinne gniazdo. Czasami lot bywa trudny i wydaje się, że zabraknie nam sił. ale każdy wędrowny ptak w końcu znajduje drogę do domu...
2017-11-20
Wanda : opowieść o sile życia i śmierci : historia Wandy Rutkiewicz / Anna Kamińska. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2017. - 475, [4] strony : ilustracje ; 21 cm.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Od małego słynęła ze "żmudzkiego" uporu. Szybko musiała dorosnąć, by wesprzeć matkę w domowych obowiązkach. Ojcu chciała z kolei zastąpić pierworodnego syna, który zginął śmiercią tragiczną. Najpierw dźwigała ciężar niełatwej historii rodzinnej, później sprawy "na dole" zawsze pozostawiała na drugim planie. Żyła od wyprawy do wyprawy. Nigdy nie zdecydowała się na macierzyństwo. Rozpadły się jej dwa małżeństwa. Najważniejsza była dla niej wolność. Jej prawdziwą miłością były góry. Nieznane dotychczas dokumenty, niepublikowane wcześnie fotografie oraz bliscy, którzy po raz pierwszy zgodzili się na rozmowę. Po olbrzymim sukcesie książki "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie najsłynniejszej polskiej himalaistki. "Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz" to znacznie więcej niż biografia. To opowieść o pokonywaniu własnych demonów, przełamywaniu swoich słabości i o wielkiej, życiowej pasji, która, dając niebywałą siłę, może również spalać.
2017-11-20
Tatarka / Renata Kosin. - Poznań : Filia, 2017. - 483, [1] strona ; 20 cm.
Numer ISBN: 978-83-8075-255-9
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Filia nr 2 Wypożyczalnia: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Malowniczy dworek w podlaskich Bujanach, noc świętojańska i siła tradycji, która jest dobrym duchem, ale czasem także przekleństwem pokoleń. Piękna historia o mocy przyjaźni i różnych odcieniach miłości. Czas letniego przesilenia to święto zjednoczenia największych przeciwstawnych sobie sił - ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobaiety oraz tego, co ich łączy i jednocześnie dzieli. W noc świętojańską, pełną ludowej magii i wróżb, Ksenia plecie wianek z polnych kwiatów i ziół, by rzucić go w nurt Biebrzy i poznać odpowiedzi na zapisane w sercu pytania. Nie jest to jednak tak proste, jak by się wydawało. Podlaska zielarka zdradza stare sekrety, tatarska fałdżejka odprawia własne uroki… Za ich sprawą ścieżki, którymi podąża Ksenia, plączą się coraz mocniej. Na szczęście stary dworek w Bujanach - otoczony kwiatami, aromatycznymi ziołami i dobrą energią - daje Ksenii siłę, by podążać drogą, którą wiedzie ją intuicja. Poprzez pełne uroku podlaskie krajobrazy, w otoczeniu prastarych słowiańskich zaklęć i w towarzystwie oryginalnych przyjaciół, ekscentrycznej babki i ciemnookiego Tatara, Ksenia zbliża się do rozwiązania sekretu swojej rodziny. Odnalezienie właściwej drogi pozwoli Kseni na dotarcie do najpilniej strzeżonych tajemnic, a odkrycie kart rodzinnej historii przyniesie jej duszy ukojenie, a sercu przywróci jego właściwy rytm.
2017-11-20
To jedno lato / Dorota Milli. - Poznań : Wydawnictwo Filia, 2017. - 518, [1] strona ; 21 cm.
Wypożyczalnia Główna: można wypożyczyć sygn. 821.162.1-3; Zarezerwuj egzemplarz (1 egz.)
Czasami to, co najważniejsze, jest tuż obok nas. Lukrecja Lis, dziewczyna z charakterem, doradca klienta w warszawskim banku, po kolejnej porażce miłosnej postanawia odpocząć od miasta i jedzie do Dźwirzyna, rodzinnej miejscowości. Musi odczarować zły urok i stworzyć nowy plan na życie. Luka myśli głównie o sobie, małymi miasteczkami gardzi, a ich mieszkańców uważa za nieudaczników. Pewnym krokiem przemierza chodniki nadmorskiego Dźwirzyna, unosząc wysoko zgrabną bródkę. Stukot Lukowych szpilek dociera do ucha lokalnego kierowcy busa bałtyckiego kurortu, przystojnego Huberta. Warszawianka staje się wyzwaniem dla pewnego siebie mężczyzny. Oboje beztrosko korzystają z uroków polskiego wybrzeża smaganego pachnącą bryzą i pełnego urokliwych fal oblewających piaszczyste brzegi. Ani Luka, ani Hubert nie spodziewają się jednak, czym stanie się dla nich to jedno lato, i dokąd ich zaprowadzi nadmorska plaża... Piękna wakacyjna opowieść o uczuciu rodzącym się nad cudownym Bałtykiem, w otoczeniu sosnowego lasu, najpiękniejszych plaż i najsmaczniejszych gofrów z truskawkami...
2017-11-20
Cyngiel / Artur Górski. - Warszawa : Burda Publishing Polska, 2017. - 214, [1] strona ; 21 cm.
Na okładce podtytuł: egzekutor polskiej mafii.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Brak informacji o dostępności: Filia nr 4 Wypożyczalnia : sygn. 82-3;
Artur Górski, autor głośnych, bestsellerowych wywiadów z pruszkowskim gangsterem MASĄ, po raz kolejny wprowadza nas w brudny, brutalny świat polskich gangsterów. W tej opowieści opartej na faktach poznacie mafijne podziemie od strony początkującego egzekutora. Dowiecie się, jak z frajera zrobić kilera, który ma zdjąć publicznie rezydenta rosyjskiej mafii. Zrozumiecie, dlaczego wiele planowanych egzekucji kończy się fiaskiem bądź krwawą jatką. Ta książka pozwoli wam poczuć emocje towarzyszące człowiekowi, który na zlecenie ma zabić innego człowieka.
2017-11-20
Byłaś moim niebem / Barbara Litwicka - Zakrzewo : Replika, 2017. - 325, [1] strona ; 21 cm.
Hasło przedmiotowe: Powieść polska - 21 w
Numer ISBN: 978-83-7674-568-8
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Były już: radość, spokój i beztroska. I nagle los zabrał to wszystko, co piękne i pełne podziwu. Pozostały tylko wspomnienia… Skomplikowany związek Witolda i Basi rozpoczął się, kiedy oboje byli zaledwie dziećmi. Dziewczynka, której rodzice nie potrafili poradzić sobie nawet z własnym życiem, nieoczekiwanie trafia do zupełnie obcych ludzi, którzy podjęli się opieki nad nią. Po latach dorosła już Basia wciąż zdaje się zagubiona w otaczającym ją świecie, a jej jedyną podporą jest niezmiennie Witek. Do akcji jednak niespodziewanie wkracza przeznaczenie i burzy całe szczęście zakochanych. Kiedy nie można już cofnąć tragedii, kiedy za późno na zmiany w życiu, kiedy nie przydadzą się dyplomy najlepszych szkół ani poważne stanowisko w świecie dyplomacji, Witold wraca pamięcią do wspomnień, gdy zauroczony nietuzinkową osobowością dorastającej Basi wyczekiwał uczucia: na zawsze i aż do śmierci.
2017-11-20
Człowiek z małą bombą : o terroryzmie i terrorystach / Kacper Rękawek. - Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2017. - 210, [5] stron ; 21 cm.
Numer ISBN: 978-83-8049-459-6
Wypożyczalnia Główna: można wypożyczyć sygn. 32; Zarezerwuj egzemplarz (1 egz.)
Terroryzm od wielu lat wzbudza lęk na całym świecie. Doniesienia o kolejnych zamachach wzmagają poczucie zagrożenia, a informacje przekazywane przez media budują mit terrorysty: skrzyżowanie Dartha Vadera z Jamesem Bondem. Bezlitosny, skuteczny, barbarzyński. Działający w ramach struktur przypominających połączenie organizacji przestępczej z administracją państwową. Czy tak jest naprawdę? Kacper Rękawek, który przez lata spotkał dziesiątki terrorystów i antyterrorystów, w swojej książce mierzy się z fałszywym postrzeganiem zbrodniczego świata.
„Człowiek z małą bombą” to podróż do wnętrza organizacji terrorystycznych i odpowiedź na pytanie o to, kim naprawdę są współcześni zamachowcy, skąd pochodzą i czym się zajmują. To książka, która odpowiada na wszystkie pytania dotyczące terroryzmu, których do tej pory nie mieliście odwagi zadać.
2017-11-20
Imigranci u bram : kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w. / ks. Waldemar Cisło, rozmawiał Paweł Stachnik. - Kraków : Biały Kruk, 2017. - 230, [2] s. : il. kolor. ; 25 cm.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie
Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów - nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu - to powinno nas poruszać. Nikt nie zauważa, że to nie wyznawcy Chrystusa zgotowali im ten los, a muzułmanie żyjący w bardzo bogatych krajach arabskich z wiarą w Chrystusa do podziemia, wymyślili sobie, że powinny to robić kraje europejskie. Nawet nie próbują nalegać na arcybogatych naftowych potentatów, by otworzyli drzwi imigrantom-współbraciom. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nikt z rządzących naszym kontynentem nie chce zastanowić się, co będzie z tymi krajami ogarniętymi konfliktami zbrojnymi, gdy odpłynie z nich potężna rzeka młodych ludzi - uchodźców? A może o to właśnie chodzi, by opustoszyć bogate m.in. w ropę kraje i rozpocząć potem ich kolonizację? Wtedy już bez chrześcijan; zostaną wcześniej wymordowani, by nikomu nie przeszkadzali ze swym staromodnym systemem wartości, ze swymi cnotami i szlachetnością, za które są gotowi nawet życie oddać... Dlaczego i za czyją przyczyną świat staje dziś na głowie, kto ma w tym interes i jak to może się skończyć - o tym jest ta niezwykle aktualna, ważna i poruszająca książka. Kto chce dociec prawdy o co chodzi w konflikcie imigranckim, powinien zapoznać się z tą publikacją, której wielkim walorem jest także ponad 100 dramatycznych ilustracji, będących wielokroć nawet trafniejszym komentarzem niż słowa. Wielki znawca tematu ks. prof. Waldemar Cisło, przewodzący polskiej sekcji światowej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie kreśli genezę dzisiejszej hekatomby chrześcijan, stan faktyczny i środki ratunkowe. Ofiarami wojny są też muzułmanie, to prawda, ale to nie kto inny, jak bracia islamskich ofiar wciąż burzą świątynie i domostwa chrześcijan, mordują, gwałcą, palą, okaleczają, ścinają głowy, podkładają bomby. Część z nich jedzie potem, a raczej jest eksportowana, do Europy; kto z nich uchodźca, kto imigrant, kto terrorysta - nie sposób rozeznać. Faktem jest, że wojna została już zawleczona na nasz kontynent. Nadzieja na uzdrowienie upatrywana jest w Polsce. (http://www.gandalf.com.pl/b/imigranci-u-bram/)
2017-11-20
Dwoje / Anna Górecka, Andrzej Kopacki. - Warszawa : Wielka Litera, 2017. - 411, [2] strony ; 21 cm.
Wypożyczalnia Główna: wszystkie egzemplarze są wypożyczone Zamawiam wydanie (2 czeka w kolejce)
Tajemnicza powieść, która jest jak intymna rozmowa dwojga kochanków. Ona prowadzi antykwariat - żyje przeszłością swej dawnej miłości i historiami, które kryją się w jej antykwarycznych eksponatach. On, mężczyzna po przejściach, który niczego już nie oczekuje, zauważa ją przez szybę witryny i nie potrafi już zapomnieć. Są jak bohaterowie love story, które pisze ktoś inny. A może właśnie tak jest? Bo miłość przydarza się, gdy jej nie szukamy, albo gdy nie możemy sobie na nią pozwolić. (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4550830/dwoje)
Widok:
Pobierz:
Wyprowadzać dodatkowo:
sygnatury
identyfikatory
hasła przedmiotowe
lokalizacja
streszczenia
numer ISBN
hasło sortowania
adres wersji elektronicznej
rozmieszczenie egzemplarzy
opis fizyczny
Sortowanie zestawienia:
Sortowanie pozycji zestawienia:
Sortowanie pozycji zestawienia: