Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

Kliknij, aby przełączać międzie dużym kontrastem strony

Funkcjonowanie placówek bibliotecznych od 1 września 2021

Data publikacji: 01/09/2021

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo czytelników i pracowników bibliotek nadal podtrzymane są rekomendacje Biblioteki Narodowej dotyczące zasad korzystania z placówek bibliotecznych w czasie pandemii COVID-19.

Od 01.09.2021 ze względu na nadal panującą sytuację epidemiczną, we wszystkich placówkach obowiązuje zachowanie zasad bezpieczeństwa:

• Czytelnicy wchodzący do biblioteki zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowania bezpiecznej odległości 1,5 m od innych osób.
  • W bibliotece może przebywać 1 osoba na 10 m2,
  • Czytelnicy mają wolny dostęp do półek,
  • Czytelnicy obsługiwani są w poszczególnych agendach, przy ladach bibliotecznych osłoniętych pleksi.
  • Czytelnicy nie mogą korzystać ze zbiorów bibliotecznych na miejscu.
  • Czytelnia Główna i Prasy oraz Czytelnia Internetowa pozostają zamknięte dla czytelników.

Zachęcamy Czytelników do wcześniejszego korzystania z katalogu online i o ile to możliwe dokonania rezerwacji (online lub telefonicznie).

Link do katalogu: https://www.jaroslaw-mbp.sowa.pl/

Poniżej obowiązujące zasady korzystania z usług bibliotecznych:

1) Jednorazowo wypożyczyć można 5 książek na okres 4 tygodni.

2) Księgozbiór Czytelni i zbiory multimedialne wypożyczane są na okres 2 tygodni.

3) Prasę można wypożyczać na zewnątrz na okres 3 dni.

4) Rezerwacji książek i multimediów dokonać można:

• on-line w bibliotecznym katalogu książek (szczegółowy poradnik kliknij tutaj),
  • telefonicznie:
    • Wypożyczalnia dla Dorosłych 16/ 621 55 77 w. 121
    • Wypożyczalnia dla Dzieci 16/ 621 55 77 w. 124
    • Czytelnia Główna 16/ 621 55 77 w. 123
    • Filia nr 2 – 502 745 705
    • Filia nr 4 16/ 621 38 47

5) Rezerwacje książek będą do odbioru w następnym dniu roboczym.

6) Osoby niepełnosprawne i seniorzy mogą korzystać z usługi “Książka na telefon” (link)

7) Czytelnia Główna i Internetowa nieczynne będą do odwołania.

8) Czytelnicy przy wejściu do biblioteki mają obowiązek stosować się do zasad bezpieczeństwa, tj. dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego!

Zasady korzystania z usług bibliotecznych opracowane zostały w trosce o czytelników i pracowników MBP w Jarosławiu zgodnie z rekomendacją
Biblioteki Narodowej w Warszawie i Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jarosławiu.

Ikona telefonuZadzwoń Ikona email Napisz