Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

Kliknij, aby przełączać międzie dużym kontrastem strony

Wirtualne wypożyczanie na wyciągnięcie ręki

Data publikacji: 03/02/2021

Dla czytelników, którzy lubią czytać e-booki i słuchać audiobooków przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Miło nam poinformować, że od 3 lutego 2021 r. umożliwiać będziemy dostęp do wirtualnej czytelni ( Ibuk Libra)  i wirtualnej wypożyczalni (Legimi).

Ważne informacje i wskazówki – Legimi!

Legimi to największa elektroniczna wypożyczalnia e-booków i audiobooków w chmurze. Biblioteka książek elektronicznych Legimi zawiera ok. 60.000 e-booków i audiobooków. Dostęp dla czytelników zapewniony jest w ramach pakietu dla bibliotek. Aby korzystać z Legimi należy zgłosić się po indywidualny kod.

• Po kod należy zgłosić się osobiście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu (ul. ks. Jakuba Makary 1).
  • Aby otrzymać kod niezbędne jest posiadanie karty bibliotecznej.
  • Jeden czytelnik może odebrać tylko jeden kod do Legimi.
  • Kod do serwisu Legimi należy aktywować na stronie: https://www.legimi.pl/podkarpackie/
  • Kod należy aktywować na czytniku, tablecie, smartfonie lub na innym urządzeniu.
  • Kody są aktywne do końca każdego miesiąca bez względu na termin wydania kodu (np: kod wydany 6 marca ważny jest do 31 marca, kod wydany 20 marca ważny jest do 31 marca itd.)
  • Nowe kody wydawane będą w pierwszy dzień każdego miesiąca, w którym biblioteka jest otwarta.
  • Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w Bibliotece.

Ważne informacje i wskazówki – IBUK LIBRA

Już kolejny rok Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu udostępnia zbiory Czytelni IBUK LIBRA, która umożliwia czytanie on-line książek elektronicznych , nabywanych na bieżąco przez podkarpackie biblioteki publiczne.

Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym:

Uzyskać kod dostępu (PIN):

• zwracając się bezpośrednio do biblioteki (ul. ks. Jakuba Makary 1) z prośbą o wydanie kodu.
  • lub wysyłając e-mail na adres multimedia@mbp.jaroslaw.pl z prośbą o udostępnienie PIN-u (przy zgłoszeniu prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz numer z plastikowej karty bibliotecznej zaczynający się od 094… – wówczas e-mailem zwrotnym prześlemy PIN).

Wejść na stronę http://libra.ibuk.pl/
Jednorazowo zarejestrować się w serwisie IBUK LIBRA (zakładka „ZAREJESTRUJ SIĘ” w prawym górnym rogu strony) wpisując:

• swój adres e-mail
  • hasło
  • powtórzone hasło
  • zaakceptować regulamin.

Zalogować się do serwisu IBUK LIBRA przy pomocy adresu e-mail i podanego hasła (zakładka „ZALOGUJ SIĘ” w prawym górnym rogu).
Wybrać zakładkę (w prawym górnym rogu strony) „MOJE BIBLIOTEKI” – „DODAJ BIBLIOTEKĘ” i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez bibliotekę.

Ikona telefonuZadzwoń Ikona email Napisz