Rzeźba – wystawa twórczości Władysława Krupy

Data publikacji: 11/05/2022

Zapraszamy do obejrzenia wystawy rzeźby jarosławianina Władysława Krupy. Autor ekspozycji jest absolwentem Liceum Drogowego w Jarosławiu, emerytowanym pracownikiem Kolei Państwowych, z zamiłowania rzeźbiarzem. Późno odkrył swoje umiejętności, ale ta forma sztuki stała się jego wielką pasją. W pracach nawiązuje do aktualnych wydarzeń oraz swoich różnorodnych zainteresowań m.in. myślistwo, przyroda, sztuka sakralna, historia naszego miasta.

Prace Władysława Krupy prezentowane były w różnych miejscach w Polsce. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. wyróżnienie w XVI Wojewódzkim Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy, I Nagroda w XI Regionalnym Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej, I Miejsce w III Konkursie na Bożonarodzeniową Szopkę Domową i Akcesoria Kolędnicze.

Ekspozycję oglądać można w Centrum Multimedialnym w godzinach pracy biblioteki.