Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

Kliknij, aby przełączać międzie dużym kontrastem strony

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023 – Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!

Data publikacji: 26/04/2023

Jubileuszowa, XX edycja ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2023 przebiegać będzie pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Tegoroczne hasło inspiruje do swobodnego korzystania z biblioteki, jako ciekawego miejsca z dostępem do różnorodnej oferty. W uzasadnieniu hasła czytamy:

„Biblioteka jest miejscem, do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub Facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.”

Tydzień Bibliotek 2023 odbywać się będzie w dniach od 8 do 15 maja. Na ten czas przygotowaliśmy dla Państwa wiele ciekawych imprez czytelniczych. Odbędą się m.in. spotkania, spektakle, inscenizacje, warsztaty, konkursy, zajęcia biblioterapeutyczne, wystawy, kiermasz książki.  8 maja rozpoczniemy Tydzień Bibliotek 2023, świętować będziemy również Dzień Bibliotekarza. W tym dniu odbędzie się m.in.: finał konkursu plastycznego „Wolność Tomku…”, koncert wokalistek JOKiS oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród najaktywniejszym czytelnikom biblioteki.

W programie dużo miejsca poświęcamy patronowi naszej biblioteki Aleksandrowi Fredrze, który jest również Patronem Roku 2023. Ogłaszamy również  majową amnestię dla czytelników, którzy nie zwrócili zbiorów w terminie.

W tym wyjątkowym tygodniu zapraszamy naszych użytkowników nie tylko do biblioteki, ale także na stronę internetową i portal Facebook, aby w interaktywny sposób mogli uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach.

       Mamy nadzieję, że propozycje Tygodnia Bibliotek pozwolą naszym czytelnikom odkryć bibliotekę jako ciekawe miejsce wielu możliwości, o którym można powiedzieć „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!„.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023 HARMONOGRAM

Patronat honorowy:

Burmistrz Miasta Jarosławia
Starosta Powiatu Jarosławskiego

Patronat medialny:

Polskie Radio Rzeszów
Gazeta Jarosławski
Ekspres Jarosławski

Partnerzy:

Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuk
Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu
Szkoła Podstawowa nr 6 w Jarosławiu

Ikona telefonuZadzwoń Ikona email Napisz
Menu