Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

Kliknij, aby przełączać międzie dużym kontrastem strony

Znamy Laureatów Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Dziady” Adama Mickiewicza!

Data publikacji: 11/06/2026

10 czerwca w Bibliotece Głównej odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Dziady” Adama Mickiewicza – lektury XV. edycji Narodowego Czytania­ w 2026 roku. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Jarosławia oraz powiatu jarosławskiego prezentowali wybrane fragmenty jednego z najważniejszych dzieł polskiego romantyzmu.

Celem wydarzenia było popularyzowanie twórczości Adama Mickiewicza oraz rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu i kultury żywego słowa. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, dostarczając publiczności wielu emocji.

Gościnnie z występem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu. Zaprezentowali występ teatralny inspirowany „Dziadami” A. Mickiewicza, za co serdecznie dziękujemy.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia Marcina Nazarewicza oraz Starosty Powiatu Jarosławskiego Kamila Dziukiewicza, którym składamy podziękowania za wsparcie wydarzenia.

Wyniki konkursu:

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Karolina Skop

II miejsce – Monika Warańska

III miejsce – Szymon Tuczapski

Wyróżnienia – Martyna Kobietowska, Natalia Walczak, Wiktoria Tuczapska

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Laura Mołdoch

II miejsce – Malwina Kot

III miejsce ex aequo – Anna Balawender i Mateusz Tołpa

Wyróżnienia – Aleksandra Ambroch, Viridiana Szymańczyk

Laureaci Konkursu wystąpią 5 września na Jarosławskim Rynku podczas Narodowego Czytania. Nauczycielom i opiekunom dziękujemy za przygotowanie młodzieży w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


Galeria

Ikona telefonuZadzwoń Ikona email Napisz
Menu