W 12 dni dookoła książki - wyzwanie biblioteczne.

„W 12 miesięcy dookoła książki” – wyzwanie biblioteczne na cały rok

Data publikacji: 04/01/2022

Nowy rok, nowe możliwości i postanowienia, a wśród nich wyzwanie biblioteczne „W 12 miesięcy dookoła książki”! Tym razem zapraszamy młodzież i osoby dorosłe do czytelniczej zabawy, polegającej na wyborze, wypożyczeniu i przeczytaniu książki pasującej do tematu na dany miesiąc. Listę tematów można pobrać z naszej strony lub odebrać osobiście w jednej z placówek. Do wskazanego tematu można wybrać tylko jeden tytuł. Przeczytaną książkę należy zgłosić bibliotekarzowi lub umieścić okładkę na bibliotecznym Facebooku do końca każdego miesiąca. W ten sposób każdy uczestnik, w okresie 12 miesięcy przeczyta 12 książek.

Dodatkowo na początku każdego miesiąca, na naszym profilu Facebookowym pojawiać się będą posty z rozwinięciem tematów wyzwania i inspirującymi przykładami książek.

Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami po przeczytanej lekturze, mile widziane są krótkie recenzje wybranych książek.

Zaproście bliskich i znajomych do podjęcia naszego wyzwania. Dla najaktywniejszych uczestników czekają czytelnicze niespodzianki.

Wszystkich czytelników – miłośników dobrej książki zapraszamy do wspólnej zabawy!