Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

Kliknij, aby przełączać międzie dużym kontrastem strony
Dwie książki na stole - Prezentacja kalendarza i książek Dymytra Antoniuka. Uzyskane koszty idą na pomoc dla sił Zbrojnych Ukrainy.

„Ludzie, wojna i zabytki” – spotkanie z autorem książek Dmytro Antoniukiem

Data publikacji: 21/02/2023

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dmytro Antoniukiem – dziennikarzem, podróżnikiem, krajoznawcą i wielkim miłośnikiem polskich zabytków w Ukrainie.  Spotkanie odbędzie się 22 lutego o godz. 18:00 w rzeszowskiej siedzibie PTTK (ul. Matejki 2, na 1 piętrze).
Autor opowie o stanie polskich zabytków w obliczu trwającej już rok rosyjskiej inwazji w Ukrainie i codzienności życia Ukraińców w cieniu wojny. Można będzie też kupić publikacje autora, w tym kalendarz na 2023 rok „Polskie zamki i rezydencje w Ukrainie”.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Siły Zbrojne Ukrainy.

Dmytro Antoniuk – dziennikarz, członek Narodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Ukraińskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, korespondent „Nowego Kuriera Galicyjskiego” i „Słowa Polskiego”. Prowadzi audycję „Wspólne Skarby” w Radiu WNET.  Autor przewodników turystyczno-historycznych po obwodzie Żytomierskim, Winnickim, Połtawskim i Bukowińskim. W Polsce Dmytro Antoniuk znany jest w wśród miłośników Kresów i wspólnego dziedzictwa kulturowego jako autor  i publicysta ze swojej książki „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie” oraz wielu artykułów na ten temat, publikowanych na łamach „Kuriera Galicyjskiego”.  Kontynuacją jego pracy nad dokumentowaniem polskich zabytków , jak i działań na rzesz wspólnego dziedzictwa kulturowego jest wydanie  w języku ukraińskim książki „Rzymskokatolickie klasztory na Ukrainie”.

W 2021 roku powstała także publikacja:

  • „1920–2020. Pamięć w czasach zarazy”, będąca kontynuacją  i uzupełnieniem książki„Śladami wojny polsko-bolszewickiej 1920 na ziemi lwowskiej i stanisławowskiej” (2021) – pracy, w której  autor obejmuje wszystkie obszary prawobrzeżnej Ukrainy związane z wydarzeniami wojny sojuszniczych Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej i Wojska Polskiego z bolszewikami w 1920 roku

 

Ikona telefonuZadzwoń Ikona email Napisz
Menu