Autorki wystawy Izabela Krygowska i Marzena Stęc otwierające finisaż wystawy

FINISAŻ WYSTAWY BARWY UCZUĆ

Data publikacji: 02/07/2024

27 czerwca br. odbył się finisaż wystawy malarstwa i kolażu Izabeli Krygowskiej i Marzeny Stęc zatytułowanej „Barwy uczuć”.

Wydarzenie zgromadziło przyjaciół i znajomych artystek oraz wielu czytelników biblioteki. Autorki wystawy opowiadały o swojej wspólnej drodze artystycznej, przyjaźni i kulisach powstania prezentowanych w bibliotece obrazów. Ekspozycja emanowała bogactwem emocji oraz wrażliwością, podkreślając ważną rolę sportretowanych w niej osób w życiu artystek. Finisaż został wzbogacony o występ taneczny uczennic z Państwowego Ogniska Baletowego, który był niespodzianką dla wszystkich. W wyjątkowej atmosferze goście rozmawiali o sztuce i życiu, miłym akcentem był poczęstunek przygotowany przez autorki.

Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających bibliotekę i cieszy nas, że autorki zapowiedziały jej kontynuację.