Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

Kliknij, aby przełączać międzie dużym kontrastem strony

Rocznica śmierci Jana Pawła II

Data publikacji: 31/03/2025

2 kwietnia przypada 20 rocznica śmierci wielkiego Polaka, papieża Jana Pawła II,  myśliciela, filozofa, poety, którego życie i nauczanie miały ogromny wpływ na historię XX wieku.

Z tej okazji zachęcamy do refleksji nad jego dziedzictwem. Jan Paweł II był nie tylko głową kościoła katolickiego, ale również autorem wielu książek, encyklik i tekstów lirycznych, w których podejmował tematy dotyczące godności człowieka, wolności, dialogu i odpowiedzialności.

W naszej bibliotece znajdą Państwo publikacje związane z postacią Karola Wojtyły – zarówno jego własne pisma, jak i opracowania biograficzne, wspomnienia oraz analizy jego pontyfikatu. To dobra okazja, by sięgnąć po słowa, które inspirowały miliony ludzi na całym świecie.

Zapraszamy do lektury i osobistej zadumy.


Galeria

Ikona telefonuZadzwoń Ikona email Napisz
Menu