Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

Kliknij, aby przełączać międzie dużym kontrastem strony

TROPEM WILCZYM – ZAPOWIEDŹ

Data publikacji: 01/02/2017

Zbliżamy się wielkimi krokami do biegu Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wszystkich, którzy chcą brać w nim udział zapraszamy do zapisów. Wprawdzie miejsc mamy ponad 400, ale z podobnie jak w ubiegłych latach, lista zapełnia się szybko.

Zapisy ruszyły, prosimy aby pamiętać o wpłaceniu 10 zł opłaty startowej (numer konta podany jest na stronie zapisów z dokładną instrukcją postępowania) do 48 h od zapisania się. Wtedy dopiero zostanie potwierdzony wpis i będzie widoczny na stronie internetowej zapisów.

Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych na stałe wpisał się już w kalendarz miejskich imprez patriotyczno-rekreacyjnych. Do udziału w Biegu zapraszamy w dniu 26 lutego od godz. 12.00 wszystkich chętnych – całe rodziny, młodzież i dorosłych. Trasa o długości 1963 m (symboliczne nawiązanie do roku stracenia ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek) rozpoczyna się przy pomniku poświęconym pamięci mjr. Władysława Koby (zbieg ulic Jana Pawła II i Cegielniana), przebiega ulicami Jana Pawła II, Grunwaldzka, Lubelska, Opolska i kończy na jarosławskim Rynku.

 

 

W tym roku lokalnymi organizatorami imprezy są Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan. Do współorganizacji włączają się: Centrum Kultury i Promocji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Jarosławska Grupa Biegowa Sokół oraz Klasztor oo. Dominikanów.  

Do udziału w biegu można się już zapisać za pośrednictwem naszej strony. W tym roku opłata startowa wynosi 10 zł/os. (koszty podnoszone są przez Fundację Wolność i Demokracja) do zapłaty przez Internet lub w Punkcie Informacji Turystycznej – Rynek 5 (Centrum Kultury i Promocji).

 

Idea upamiętnienia żołnierzy podziemia antykomunistycznego w postaci Biegu Tropem Wilczym ma już pięć lat. Jarosław włączył się do zorganizowania biegu dwa lata temu, jako jedno z 80 miast w Polsce. Dzisiaj aż 240 miast upamiętnia w ten sposób bohaterów z okresu komunistycznej Polski Ludowej.

 

Iwona Międlar

Wydział Oświaty

 

Obraz wpisu

Ikona telefonuZadzwoń Ikona email Napisz
Menu