200. rocznica narodzin Cypriana Kamila Norwida

Data publikacji: 01/05/2021

W tym roku przypada 200. rocznica narodzin Cypriana Kamila Norwida, poety, prozaika, dramatopisarza, malarza i filozofa. Sejm RP uchwalił rok 2021 rokiem tego wybitnego twórcy. Norwid został doceniony za twórczy wkład w nowoczesną polską literaturę i kulturę. Jego poezja nie jest łatwa, to twórczość intelektualna i aforystyczna. Do najważniejszych utworów Norwida należą: „QUIDAM. Przypowieść”, „Promethidion. Rzecz w dwóch dialogach z epilogiem” czy „Rzecz o wolności słowa”. Jest również autorem wielu liryków, prozy, w tym nowel i dramatów.

Rok 2021 będzie wspaniałą okazją do przypomnienia sobie twórczości Norwida a także zachętą do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia Jego poezji.
Poniżej zestawienie bibliograficzne poezji Norwida i opracowań dotyczących jego twórczości. Serdecznie zapraszamy!

Norwid – zestawienie bibliograficzne