Książka na telefon – akcja czytelnicza

Data publikacji: 01/09/2021

Zapraszamy naszych czytelników do korzystania z usługi „Książka na telefon”. Wystarczy zadzwonić, w godzinach otwarcia i zamówić książkę, a pracownik biblioteki dostarczy ją bezpłatnie pod wskazany adres!

Z usługi mogą korzystać mieszkańcy Jarosławia; seniorzy i osoby z niepełnosprawnością, które, szczególnie w czasach pandemii, nie mogą wypożyczać książek w sposób tradycyjny. Warunkiem skorzystania z usługi jest posiadanie karty bibliotecznej.

Z usługi „Książka na telefon” nie mogą skorzystać Czytelnicy, u których w domu panuje choroba zakaźna.
Książki są dostarczane nieodpłatnie przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu dogodnego terminu:

Czytelnik może w ten sposób wypożyczyć jednorazowo do 5 egzemplarzy ( książki tradycyjne, audiobooki) na okres 1 miesiąca. Istnieje możliwość telefonicznej prolongaty wypożyczonych zbiorów. Ponadto bibliotekarze chętnie pomogą w doborze lektury.

Usługę Książka na telefon prowadzą agendy:

• Wypożyczalnia Główna, tel. 16 621 55 77 w. 121, ul. ks. Jakuba Makary 1,
  • Filia nr 2, tel. 502 745 705, ul. Skarbowskiego 10,
  • Filia nr 4, tel. 16 621 38 47, os. Kopernika 5,

Jednocześnie zapewniamy o zachowaniu wszelkich standardów sanitarnych stosowanych
w naszych placówkach w związku z Covid-19:

• Pracownicy zaopatrzeni są w maseczki i przyłbice oraz jednorazowe rękawiczki.
  • Książki, dostarczane czytelnikom są po obowiązkowej kwarantannie,
  • Książki zwracane przez czytelników są poddawane ponownie kwarantannie,
  • Pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane.

Tym samym zapewniamy naszym czytelnikom bezpieczny dostęp do zbiorów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!