Dzieci podczas zajęć w bibliotece pozujące do zdjęcia z dużym pluszowym misiem.

Światowy Dzień Pluszowego Misia – spotkania w bibliotece

Data publikacji: 01/12/2023

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki.

Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Dlatego nie mogło go zabraknąć na kartach książek dla dzieci. Stał się również bohaterem wielu filmów.

Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Coralgol i inne misie uczą i bawią kolejne pokolenia dzieci na całym świecie.

Z okazji tego miłego święta zaprosiliśmy najmłodszych czytelników na spotkania
z Pluszowym Misiem. Odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Szówsku, Miejskiego Przedszkola Nr 11 w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej W Morawsku.

Podczas zajęć dzieci poznały genezę tego święta i futrzanych bohaterów literackich. Nieodłączną częścią zajęć w bibliotece były zajęcia plastyczne – najmłodsi tworzyli portrety misiów przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych.

Zakończeniem zajęć była niespodzianka w sali multimedialnej – dzieci obejrzały projekcje filmowe z misiami w roli głównej.