Klucz i logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu.

„Wielkanoc od miasta do miasta” – projekt czytelniczy

Data publikacji: 02/03/2020

Miło nam poinformować, że realizujemy kolejny projekt Lwowskiej Biblioteki Regionalnej dla Młodzieży im. R. Iwaniczuk przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu w ramach współpracy transgranicznej między Ukrainą a Polską. Tym razem będzie to „Wielkanoc od miasta do miasta” – projekt popularyzujący tradycje i zwyczaje wielkanocne a także współczesną literaturę ukraińską.

30 marca 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbędzie się cykl zajęć dla wszystkich grup czytelników.

Program tego projektu obejmuje:

• prezentacja powieści Heleny Lotockey «Нині зозуля кувала» dla młodzieży w wieku 14-16 lat

• prezentacja książek Jacques Zhabier (Oleg Zhovtanetsky) «Баранцеві сниться лука» dla dzieci w wieku 8 – 9 lat;

• występ zespołu «Коралі» dla dzieci w wieku 10-12 lat

• „Galusa na Wielkanoc”-krajowa klasa mistrzowska dla dzieci w wieku 10-12 lat

• „Pisanka” – krajowa klasa mistrzowska mistrzyni Iryna Kmet spotkanie dla czytelników dorosłych

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!