Mój Świat – wystawa malarstwa Katarzyny Kulińskiej

Data publikacji: 02/07/2024

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pani Katarzyny Kulińskiej pt. „Mój Świat”. Prezentowane obrazy powstawały w ciągu 2 lat, podczas wędrówek po górskich szlakach Bieszczad i Karkonoszy. Artystka wykorzystuje suchy pastel jako główną technikę swoich prac, a Jej twórczość odznacza się różnorodną tematyką i chęcią wyrażenia swoich emocji.

Wystawę można zwiedzać w Centrum Multimedialnym Miejskiej Biblioteki Publicznej w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy !

Katarzyna Kulińska – Ukończyła Akademię Medyczną Wydział Pielęgniarstwa w Lublinie. Przygodę ze sztuką rozpoczęła poprzez udział w grupie „Galeria Talentów”, która prowadzona była przez artystkę Helenę Płoszaj – Wodnicką, działającą przy Galerii Rynek 6 w ówczesnym Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. Podczas zajęć obudziła w sobie naturalny talent. Swoją edukację kontynuowała w ramach zajęć grupy plastycznej Akademii Trzeciego Wieku w Jarosławiu pod opieką artysty plastyka Krzysztof Krzycha i Henryka Cebuli. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych malarzy nieprofesjonalnych w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie i Wojewódzkim Domu Kultury w Przemyślu. Brała udział w wystawach zbiorowych w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu i Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. W 2018 roku swoje prace wystawiła na indywidualnej ekspozycji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu.