Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

Kliknij, aby przełączać międzie dużym kontrastem strony

ACADEMICA – Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowy

Data publikacji: 02/10/2021

Miło nam poinformować, że czytelnicy naszej biblioteki mogą korzystać z zasobów Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA. To bezpłatna wypożyczalnia międzybiblioteczna umożliwiająca korzystanie z ponad 3 milionów zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej (w tym artykułów, monografii, całych numerów czasopism, współczesnego piśmiennictwa naukowego ze wszystkich dziedzin, a także najnowszych wydań podręczników akademickich, tekstów źródłowych i literatury pięknej). ACADEMICA to ogromna baza wiedzy, która jest przydatnym narzędziem w nauce, pracy badawczej i dydaktycznej.

Zasady korzystania z systemu ACADEMICA :

  • Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Czytelni Internetowej MBP w Jarosławiu.
    Z systemu Academica korzystać mogą czytelnicy biblioteki, którzy dokonają rejestracji,
  • Użytkownik jest zobowiązany do wypełnienia i złożenia formularza, który otrzyma od bibliotekarza. Po zarejestrowaniu czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe, przy ich pomocy może logować się do systemu Academica na wydzielonym terminalu. Może też dokonywać (na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu) rezerwacji wybranych publikacji w systemie.
  • Pełny tekst publikacji dostępny jest wyłącznie na terminalu w Czytelni Internetowej.
  • Publikacje można rezerwować poprzez formularz rezerwacyjny na wybrane terminy w okresie najbliższych 14 dni. Ilość rezerwowanych publikacji jest ograniczona.
  • Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona czytelnikowi pod warunkiem, że nie jest w tym czasie wypożyczona lub zarezerwowana przez innego użytkownika. W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu staje się ona dostępna dla pozostałych zarejestrowanych w systemie użytkowników.
  • Korzystanie z publikacji naukowych możliwe jest wyłącznie w zakresie wyświetlania jej treści na ekranie terminala. Nie ma możliwości drukowania i pobierania przeglądanych materiałów. Ich utrwalanie i rozpowszechnianie nie jest dozwolone.

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Podręczniku czytelnika oraz w Czytelni MBP w Jarosławiu.
Wszystkich zainteresowanych dostępem do bogatych zbiorów w systemie ACADEMICA zapraszamy!

Ikona telefonuZadzwoń Ikona email Napisz
Menu