Dzieci na sali konferencyjnej oglądających animacje pod tytułem: Bezpieczne Ferie Zimowe.

Ferie w bibliotece 2024 – relacja

Data publikacji: 03/02/2024

Ferie zimowe w bibliotece dobiegły końca. W tym roku przebiegały pod hasłem „Jak się masz koteczku? Czyli literacka podróż do kociego świata”. Bohaterami były koty, tak chętnie opisywane przez autorów książek dla dzieci, t.j.: „Przygody Kota Filemona”, „Pan kotek był chory”, „Kicia Kocia w mieście”, „Kot-o-ciaki”. Podczas ferii licznie odwiedziły nas dzieci spędzające zimowy wypoczynek w mieście.

Zimowy wypoczynek rozpoczęliśmy od powtórzenia zasad bezpieczeństwa w domu i mieście. Odbywały się również zajęcia głośnego czytania, gry terenowe, kocie gimnastyki, zabawy tematyczne. Rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle i graliśmy w gry planszowe.
Stałym elementem był zajęcia plastyczne, sprawdziliśmy na ile r
óżnych sposobów można portretować koty a mali artyści zachwycali swoja kreatywnością. Wykonane prace można było obejrzeć na ekspozycjach w wypożyczalni dla dzieci.

Doskonałym uzupełnieniem pełnych wrażeń dni były projekcje kinowe bajek i filmów dla dzieci. Oprócz uczestników indywidualnych, odwiedziły nas dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu, przedszkolaki z Miejskich Przedszkoli nr 1 i 12 w Jarosławiu, wychowankowie RPOT w Jarosławiu oraz zuchy z Hufca ZHP Jarosław.