„Drzeworyt Płazowski” Józefa Lewkowicza – warsztaty

Data publikacji: 03/04/2023

29 marca br. odbyły się warsztaty edukacyjne ”Drzeworyt Płazowski”, które prowadził Józef Lewkowicz – rzeźbiarz i artysta ludowy, pochodzący z powiatu lubaczowskiego. Artysta od ponad czterdziestu lat zajmuje się rzeźbą w drewnie i kamieniu. Nasz gość bardzo ciekawie opowiedział o swoim warsztacie pracy oraz metodach rzeźbienia w drewnie.
W spotkaniu wzięła udział Anna Serkis – Wojtowicz, graficzka i animatorka lokalnej kultury, która przedstawiła historię drzeworytu płazowskiego pochodzącego z XIX wieku, z warsztatu Kostrzyckich.
W warsztatach uczestniczyła młodzież jarosławskich szkół średnich z Zespołu Szkół Innowacyjnych i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać odbitkę graficzną drzeworytu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac Józefa Lewkowicza, którą można obejrzeć w naszej bibliotece do 15 kwietnia br.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.