Medal W DOWÓD UZNANIA

Medal „W dowód uznania” – wyróżnienie dla biblioteki

Data publikacji: 03/07/2023

21 czerwca br., podczas uroczystości Jubileuszu 75-lecia, Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu otrzymała Medal „W DOWÓD UZNANIA” za zasługi dla bibliotekarstwa oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Jest to wyróżnienie szczególne, które podnosi rangę naszej biblioteki. Jest też dużym zobowiązaniem do dalszej pracy i rozwoju placówki.
Medal „W DOWÓD UZNANIA” za zasługi dla bibliotekarstwa oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich otrzymała również dyrektor Elżbieta Tkacz.

MEDAL „W DOWÓD UZNANIA” został ustanowiony 15 czerwca 1997 r., przez Krajowy Zjazd Delegatów SBP i zaprojektowany przez artystę plastyka, Zbigniewa Jarockiego. Wraz z medalem wręczany jest dyplom, potwierdzony podpisami Przewodniczącego oraz Sekretarza Generalnego SBP. Zgodnie z Regulaminem  Medalu W dowód Uznania z dn. 7.kwietnia 2017 r.  nadaje się go osobom oraz instytucjom i organizacjom za dokonania i zasługi istotne dla rozwoju polskiego bibliotekarstwa, czytelnictwa oraz informacji naukowej, na które składają się działania organizacyjne, modernizacyjne, dydaktyczne, badawcze, wydawnicze i popularyzatorskie zarówno w skali krajowej jak i lokalnej.

Informacja pochodzi ze strony internetowej SBP: http://www.sbp.pl/sbp/odznaczenia_i_medale/medal_w_dowod_uznania_