Baner - Eliza Orzeszkowa, Nad Niemnem.

NARODOWE CZYTANIE 2023 – ZAPRASZAMY!

Data publikacji: 03/09/2023

Już po raz kolejny włączamy się do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. W roku 160–lecia Powstania Styczniowego czytać będziemy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, utwór podejmujący tematykę powstania.

Wspólne czytanie odbędzie się w sobotę, 9 września o godz. 10:00 na jarosławskim rynku (restauracja „Deer Beer Resto&Bar”). Interpretację wybranych fragmentów zaprezentują przedstawiciele władz miasta i powiatu, zaproszeni goście, aktorzy teatru Baccalaureus, członkowie Stowarzyszenia „Pąsowa Róża”, uczniowie, czytelnicy biblioteki i mieszkańcy miasta.

Z tej okazji odbędą się dodatkowe atrakcje czytelnicze:

• wspólne czytanie „Nad Niemnem” w Domach i Klubach „Senior+”
  • wspólne czytanie lektury w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki
  • ekspozycja najciekawszych wydań „Nad Niemnem”
  • możliwość opatrzenia specjalną pieczęcią Prezydenta RP własnych egzemplarzy powieści
  • materiały promujące wydarzenie

Wszystkich miłośników twórczości Elizy Orzeszkowej zapraszamy do wspólnego czytania ulubionych fragmentów „Nad Niemnem”!

Organizatorzy:

• Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego – Filia w Jarosławiu przy PZPW w Rzeszowie

Partnerzy:

• Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki w Jarosławiu
  • Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu
  • Restauracja „Deer Beer Resto&Bar”
  • Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu
  • Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu
  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu
  • Dzienne Domy i Kluby Senior Plus w Jarosławiu