Konkursy z Niezapominajką – Rozstrzygnięte

Data publikacji: 03/12/2013

12 maja w Oddziale dla Dzieci MBP w Jarosławiu odbyła się uroczystość podsumowująca całość działań naszej placówki z okazji Święta Polskiej Niezapominajki w powiecie jarosławskim. Wesoła i barwna inscenizacja ”Królewna Śmieszka i ośmiu krasnoludków” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jarosławiu pod kierunkiem pana Zenona Skrzypka – Dyrektora Szkoły rozpoczęła spotkanie.

Dzieci w pięknych, kolorowych strojach zaprezentowały swoje zdolności wokalno – aktorskie. Historie i ideę Święta Polskiej Niezapominajki przybliżył Pan Jacek Hołub inicjator tego wspaniałego święta w naszym powiecie.

Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną "Święto Polskiej Niezapominajki w bibliotece” – podsumowującą działania biblioteki, która na obchody tego święta zaprosiła najmłodszych czytelników tj. przedszkolaków i uczniów nauczania zintegrowanego. Szczególnie miłym akcentem było rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych z okazji Święta Polskiej Niezapominajki – plastycznego ph.: „Pocztówka z Niezapominajką” i poetyckiego ph.: ”Niezapominajki są to kwiatki z bajki”. Laureaci konkursów otrzymali ciekawe nagrody książkowe ufundowane przez naszą bibliotekę, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Uroczystości towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac plastycznych. Z tej okazji wydany został tomik „Niezapominajki są to kwiatki

z bajki” zawierający wiersze nadesłane na konkurs poetycki. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi ciastkami, które ufundowała nasza jarosławska Fabryka Wyrobów Cukierniczych „LU”.

Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!