Rok Czesława Miłosza w bibliotece – rozstrzygnięcie konkursów

Data publikacji: 03/12/2013

11 maja w Sali Lustrzanej Kamienicy Attavantich odbyło się spotkanie poświęcone obchodom Roku Miłosza w bibliotece.

Inscenizacja "Rzecz o Czesławie Miłoszu" w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu pod kierunkiem Pani Marty Zadorożny wprowadziła wszystkich w klimat poezji wielkiego Noblisty. Podczas prezentacji multimedialnej Dyrektor Elżbieta Tkacz przedstawiła obchody Roku Miłosza w naszej placówce. Jednak najbardziej emocjonującym momentem było rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych z okazji obchodów Roku Miłosza oraz Tygodnia Bibliotek 2011. Konkursy na prezentację multimedialną "Czas i przestrzeń Czesława Miłosza" i literacki na napisanie rozprawki ph. "Słowo i świadectwo Miłosza – czy poeta był świadkiem zarówno okrucieństwa, jak i piękna XX w." cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wpłynęły na nie 73 prace. Komisja podkreśliła ich wysoki poziom, samodzielność i oryginalność. Przedstawiciele władz miasta i powiatu wręczyli laureatom nagrody i wyróżnienia oraz pamiątkowe dyplomy. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Starosta Powiatu Jarosławskiego. Patronat medialny "Gazeta Jarosławska".