Niemieccy goście w bibliotece

Data publikacji: 04/02/2014

3 lutego br. gościliśmy delegację niemieckich samorządowców, przebywających w Jarosławiu na zaproszenie Starostwa Powiatowego, którym towarzyszyły panie Zofia Karwańska – Etatowy Członek Zarządu i Halina Dryla – Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Niemieccy goście przyjechali z powiatu Neunkirchen, położonego w południowo-zachodniej części Republiki Federalnej Niemiec.

Goście zapoznali się z działalnością naszej biblioteki. Obejrzeli prezentację multimedialną „Animacja życia kulturalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu”. Zwiedzili wszystkie agendy, przestrzeń przeznaczoną dla czytelników, a także działy administracyjne. Zapoznali się też z formami i metodami pracy z czytelnikiem.

Duże zainteresowanie wzbudziły nowe technologie (system RFiD, stanowisko dla osób z dysfunkcją wzroku, stanowisko samodzielnych wypożyczeń i zwrotów, system kinowy 3D, itp.).

Zaskoczeniem było połączenie tradycji z nowoczesnością w bibliotece, oraz duże zainteresowanie książką w naszym regionie.Cieszymy się, że stanowimy przykład placówki nowoczesnej, promującej nie tylko czytelnictwo, ale doskonale pełniącej funkcję centrum kultury w środowisku lokalnym.