„Ach, gdybym był poetą…” – zabawa na najlepszą przeróbkę wiersza Norwida

Data publikacji: 04/05/2021

W Tygodniu Bibliotek stawiamy na kreatywność! Z tej okazji przygotowaliśmy zabawę literacką, w której możecie wcielić się w poetę i przerobić wiersz Cypriana Kamila Norwida na swój niepowtarzalny sposób. Zabawa Ach, gdybym był poetą…” zakłada zastąpienie wybranych słów z dowolnego wiersza autora, słowami dotyczącymi biblioteki (np. bibliotekarze, książka, biblioteka, prolongować, skontrum, czytelnictwo, itp.). W ten sposób na nowo odkrywamy twórczość patron roku 2021 a także nawiązujemy do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek Znajdziesz mnie w bibliotece” .

• Zabawa literacka skierowana jest do wszystkich posiadających profil na facebooku,
  • Uczestnik przerabia jeden wiersz Cypriana Kamila Norwida,
  • Przeróbkę” wiersza należy umieścić na swoim profilu z dopiskiem #Norwidnanowo ,
  • Na przerobione wiersze czekamy od 8 do 15 maja 2021 r.,
  • Najlepszą „przeróbkę” wyróżnimy nagrodą-niespodzianką,
  • Wynik zabawy literackiej opublikujemy 20 maja 2021 r. na profilu facebookowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu,

Zabawa literacka „Ach, gdybym był poetą” to doskonała okazja do przeczytania poezji Norwida. Na pewno znajdziecie ją na półkach naszej biblioteki!