Literaccy detektywi na tropie Trefnych Tytułów

Zbliżający się Tydzień Bibliotek organizowany jest ph. „Znajdziesz mnie w bibliotece”. W poszukiwaniu odpowiedniego tytułu książki potrafimy przeszukać wiele, pamiętając jedynie kolor okładki czy fragment historii głównego bohatera. Gdy jednak przyjdziemy do biblioteki te poszukiwania stają się łatwiejsze. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby wcielić się w rolę literackich detektywów przygotowaliśmy ciekawą propozycję zabawę pt. „Literaccy detektywi na tropie Trefnych Tytułów”. Polega ona na wytypowaniu niepasującego do innych tytułu książki, filmu lub postaci i kreatywne uzasadnienia swojego wyboru.

A zatem, co musi zrobić literacki detektyw?

• Odnaleźć naszą bibliotekę na facebooku;

• W dniach od 8 do 15 maja śledzić opublikowane zagadki;

• Być czujnym! Każda zagadka znika po pewnym czasie;

• WskazaćTrefny Tytuł” niepasujący do innych w danej kategorii;

• Skompletować rozwiązania (ze wszystkich 8 dni) i wysłać je na adres e-mail biblioteki (biblioteka@mbp.jaroslaw.pl) do 17 maja;

• W treści maila uzasadnić swoje „trefne” wybory oraz ujawnić swoją detektywistyczną tożsamość (imię i nazwisko, kontakt);

• Ciekawe uzasadnienie wyboru wpłynie na ocenę waszej detektywistycznej pracy;

• Czekać na informację o wyniku śledztwa! (zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej 18 maja);

Każdy może zostać literackim detektywem (bez ograniczeń wiekowych) a najlepsi z Nich zostaną wyróżnieni nagrodą niespodzianką.