Ulotki i książki o tematyce Krasnal w Krzywej Czapce - wyprawka na Małego Czytelnika.

V edycja ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Data publikacji: 04/11/2022

Mamy dobrą wiadomość dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat). Ruszyła kolejna, już V edycja akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek” realizowana przez Instytut Książki. Aby wziąć udział projekcje należy przyjść do jednej z naszych placówek tj. Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży (ul. ks Jakuba Makary 1), Filii nr 2 (ul. Skarbowskiego 10) lub Filii nr 4 (os. Kopernika 4).

W tegorocznej wyprawce na Małego Czytelnika czeka książka „Krasnal w Krzywej Czapce” – stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską. Bajka dostępna jest również w wersji polsko-ukraińskiej.
Rodzice otrzymają broszurkę ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” o korzyściach ze wspólnego czytania oraz niezwykle ważnej roli książki w rozwoju dziecka.
Ponadto przy zapisie, oprócz tradycyjnej karty bibliotecznej, dzieci otrzymują tzw. Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki (z księgozbioru dziecięcego), Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek, uczestnik zostaje uhonorowany imiennym dyplomem i unikalną przypinką.

Serdecznie zapraszamy Młodych Czytelników po wyprawki!