Obraz prezentujący dziewczynę w kapeluszu. Twórczość Pani Ludwiki Koczut charakteryzuje ciekawa kolorystyka i różnorodna tematyka.

REALNIE NATURALNIE – WYSTAWA MALARSTWA LUDWIKI KOCZUT

Data publikacji: 05/07/2023

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy malarstwa pt. „Realnie naturalnie”. Autorem wystawy jest rodowita jarosławianka Ludwika Koczut. Pani Ludwika, choć z wykształcenia jest ekonomistką, to od zawsze pasjonowała się sztuką. Jak sama o sobie mówi:

Jestem jarosławianką, od dzieciństwa pasjonuję się rysunkiem i malarstwem. Swój warsztat malarski udoskonalałam przez wiele lat pod kierunkiem Henryka Cebuli – znanego Artysty związanego z jarosławskim „Plastykiem” . Tematyka moich prac jest różnorodna,są to zarówno pejzaże,architektura, martwa natura, ale też akt i portret. W swoich pracach wykorzystuję różne techniki malarskie, głównie olej, akryl ale także ołówek, pastel i inne. Twórczość prezentuje od roku 2013, na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Dużo moich dzieł znajduje się w zbiorach prywatnych, w kraju i zagranicą. Są to m.in.: Wielka Brytania, USA czy Kanada.

Ekspozycję można oglądać w siedzibie głównej biblioteki w godzinach otwarcia placówki.