„A może wiosna jest zwiewnym aniołem…” – wystawa prac Ewy Nuckowskiej Semko

Data publikacji: 06/04/2023

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „A może wiosna jest zwiewnym aniołem…” Ewy Nuckowskiej Semko. Tym razem malarka prezentuje zbiór polnych i leśnych aniołów malowanych na drewnie. Finisaż wystawy odbędzie się 21 kwietnia o godz. 17:00 w naszej bibliotece.

Ewa Nuckowska Semko mieszka w Przemyślu, studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Przez lata związana była z przemyskim RSTK i nieformalną grupą „Wena”, zrzeszająca twórców wszelkich dziedzin sztuki, a obecnie z grupą „Oczarowani Słowem, Obrazem, Melodią…” na portalu społecznościowym Facebook. Maluje polne i leśne anioły na drewnie, rzeczne kamienie, ikony oraz tworzy przedmioty dekoracyjne z wełny czesankowej, biżuterię haftowaną i lalki autorskie. Jest autorką scenografii do teatrów dziecięcych, a także grafik do wielu arkuszy i tomików poetyckich. Pisze wiersze. W ciągu ostatnich dwóch lat jej prace plastyczne, zdjęcia i wiersze zostały opublikowane w dziesięciu  antologiach zbiorowych i tomikach autorskich zaprzyjaźnionych Autorów. Na swoim koncie ma 29 ekspozycji indywidualnych i zbiorowych. Jej twórczość obecnie ścisłe związana jest z Bieszczadami, które w największym stopniu inspirują przyrodniczo i kulturowo. Swoje motto życiowe i artystyczne określa jako: „Istnieję, bo tworzę. Tworzę, bo kocham”. Za działalność artystyczną nagrodzona została odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.