Oficjalny plakat tygodnia bibliotek / Na plakacie kobieta w czerwonym płaszczu stoi na wodnej toni. Przed nią lustrzana wersja wielkiej książki Postać jakby do niej wchodziła. 8-15 maja XXI Tydzień Bibliotek 2024.

Tydzień Bibliotek 2024 – „Biblioteka – miejsce na czasie”

Data publikacji: 06/05/2024

XXI edycja ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2024 przebiegać będzie pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Tegoroczne hasło inspiruje nas do ukazania biblioteki jako interesującego miejsca oraz „przestrzeni, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych”.

Tydzień Bibliotek 2024 w naszej bibliotece trwać będzie od 7 do 15 maja. Na ten czas przygotowaliśmy wiele ciekawych imprez czytelniczych m.in.: spotkania, spektakle, inscenizacje, warsztaty, zajęcia biblioterapeutyczne, wystawy i kiermasz książki.

Z okazji Tygodnia Bibliotek w maju ogłaszamy amnestię dla czytelników, którzy nie zwrócili zbiorów w terminie.

Dodatkowo  na bibliotecznym facebooku pojawią się zabawy dla rodziców oraz dzieci i młodzieży. To propozycje, które zgodnie z hasłem Tygodnia Bibliotek, są wyzwaniem „na czasie”, nawiązując do współczesnych trendów i zmian językowych.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest w załączniku:

Tydzień Bibliotek 2024 – HARMONOGRAM

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!